Aizvērt

Dzimis ar lodāmuru rokās

2019. gada 4. janvārī, 06:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Dzimis ar lodāmuru rokās
„Darba laika atsēdēšana man nepatīk. Ja vajag, varu celties un naktī iet labot tehniku. Vēl labāk – iepriekš izdarīt tā, lai nekas nenotiktu,” saka Imants Johansons.
Foto: Daina Tāfelberga
„Vecmāmiņa man ieaudzināja labas īpašības: vācu pedantismu, nopietnu attieksmi pret jebkuru darbu – padarīt līdz galam un labāk par citiem, vienmēr rēķināties ar otru un tikai tad ar sevi, nekad neplātīties ar to, ko protu,” saka skrundenieks Imants Johansons.
Viņš esot dzimis elektroniķis ar lodāmuru rokā, jau kopš septiņiem gadiem knibinājies gar tehniku un labojis no veciem radioaparātiem līdz mūsdienu tehnikai. Uzkonstruējis tik daudz elektronikas aparātu, ka iznāktu prāva muzeja ekspozīcija. Ar daļēji pašbūvētām ierīcēm jau kopš vidusskolas apskaņojis neskaitāmus kultūras pasākumus. Labo darbu sarakstu varētu turpināt bez gala.

Topošajā grāmatā par Kuldīgas rajona diskotēkām Imants stāsta, ka apsolījies skaņot un ar tehniku ņemties līdz 60 gadiem. Nu tas brīdis ir klāt – 25. decembrī kuplā radu un draugu pulkā lielo jubileju nosvinējis. Bet – solījumu laikam neizdosies izpildīt, jo nemiera gars urda joprojām.

„Ar idejām un darbiem vienmēr esmu gājis pussolīti pa priekšu pārējiem,” teic Imants. „Mani interesē viss jaunais, bet, kad tas kļūst ikdienišķs, meklēju ko jaunu. Citi nesaprot, kāpēc tā jādara, – domā, ka es gribu lielīties. Nē, vienkārši nevaru nosēdēt, rokas klēpī salicis, vajag pašam visu izmēģināt. Ar dēlu Ēvaldu jau sešus gadus pētām alternatīvās enerģijas ieguvi Skrundā.”Interviju lasiet 4. janvāra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi