Aizvērt

Dzimis ar lodāmuru rokās

2019. gada 4. janvārī, 06:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Dzimis ar lodāmuru rokās
„Darba laika atsēdēšana man nepatīk. Ja vajag, varu celties un naktī iet labot tehniku. Vēl labāk – iepriekš izdarīt tā, lai nekas nenotiktu,” saka Imants Johansons.
Foto: Daina Tāfelberga
„Vecmāmiņa man ieaudzināja labas īpašības: vācu pedantismu, nopietnu attieksmi pret jebkuru darbu – padarīt līdz galam un labāk par citiem, vienmēr rēķināties ar otru un tikai tad ar sevi, nekad neplātīties ar to, ko protu,” saka skrundenieks Imants Johansons.
Viņš esot dzimis elektroniķis ar lodāmuru rokā, jau kopš septiņiem gadiem knibinājies gar tehniku un labojis no veciem radioaparātiem līdz mūsdienu tehnikai. Uzkonstruējis tik daudz elektronikas aparātu, ka iznāktu prāva muzeja ekspozīcija. Ar daļēji pašbūvētām ierīcēm jau kopš vidusskolas apskaņojis neskaitāmus kultūras pasākumus. Labo darbu sarakstu varētu turpināt bez gala.

Topošajā grāmatā par Kuldīgas rajona diskotēkām Imants stāsta, ka apsolījies skaņot un ar tehniku ņemties līdz 60 gadiem. Nu tas brīdis ir klāt – 25. decembrī kuplā radu un draugu pulkā lielo jubileju nosvinējis. Bet – solījumu laikam neizdosies izpildīt, jo nemiera gars urda joprojām.

„Ar idejām un darbiem vienmēr esmu gājis pussolīti pa priekšu pārējiem,” teic Imants. „Mani interesē viss jaunais, bet, kad tas kļūst ikdienišķs, meklēju ko jaunu. Citi nesaprot, kāpēc tā jādara, – domā, ka es gribu lielīties. Nē, vienkārši nevaru nosēdēt, rokas klēpī salicis, vajag pašam visu izmēģināt. Ar dēlu Ēvaldu jau sešus gadus pētām alternatīvās enerģijas ieguvi Skrundā.”Interviju lasiet 4. janvāra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi