Aizvērt

Pārgājiens ar mērķi izprast vēsturi

2019. gada 7. janvārī, 06:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Pārgājiens ar mērķi izprast vēsturi
Pārgājiena dalībniekiem bija iespēja apskatīt Skrundas militāro pilsētiņu, par vēsturisko objektu uzzinot arī faktus, ko sagatavojis pasākuma rīkotājs Gatis Tillers.
Foto: Anna Bivbāne
„Mani neapmierina tas, ka ar draugiem un skolas biedriem tiekamies reizi piecos gados, tāpēc pārgājiens ir iemesls visus saaicināt kopā,” saka skrundenieks Gatis Tillers. Gājienu pa laukiem, meža ceļiem un takām draugiem viņš rīko trešo gadu.
IDEJAS PIRMSĀKUMI

„Skrundas apkārtnē bijuši daudzi vēsturiski notikumi, tāpēc maršrutu izdomāt nav problēmu. To izvēlas tā, lai pa ceļam ir interesanti apskates objekti un piemiņas vietas.” Ideja aizgūta no paziņas, kurš par godu latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujām ikgadēju pārgājienu rīko Tīreļpurva apkārtnē: „Tas beidzas ar piemiņas pasākumu Ložmetējkalnā. Tiek kurti ugunskuri, ēsta armijas putra un dziedātas patriotiskas dziesmas. Bet Latvijas atbrīvošanas cīņas sākās no Rudbāržu skolas, un šis militāri vēsturiskais fakts rosināja ideju par pārgājienu, kurā apvienojas entuziasti.”


DIVU VEIDU GĀJIENI

Lielajā jeb oficiālajā piedalās skolēni, jaunieši, jaunsargi, karavīri, ģimenes, bet mazajā dodas draugi, tuvākie paziņas, pašu bērni un suņi, kuriem dota iespēja izskrieties. „Lielajā pārgājienā dalībniekus uzzinu caur Skrundas jauniešu centru, skolām un Jaunsardzi, jo pirms vairākiem gadiem ideju izstāstīju jauniešu centra vadītājai Baibai Eversonei. Mūsdienās jauniešus grūti motivēt fiziskām aktivitātēm, bet, pastaigu saistot ar vēstures faktiem un interesantiem stāstiem, to var rosināt. Tagad pārgājiens no Rudbāržu skolas līdz Lēnām kļuvis par nozīmīgu
 valsts mērogā.”

Mazajam pārgājienam Gatis izmanto telefonu sarakstu: „Aptaujāju draugus un paziņas, kuri vēlas piedalīties, un tad organizējamies. Pasākumu rīkojam ap Ziemassvētkiem, jo tad mājās atbrauc visi draugi ārzemnieki.”


BEZ ATGADĪJUMIEM NEIZTIKT

Gatim atmiņā palikuši īpaši notikumi: „Parasti pārgājienos jāforsē kāda ūdenstilpe – grāvis, purvs vai upīte, un kāds pamanās saslapināties. Vienā Ziemassvētku pārgājienā sarunājām, ka visi sastāsimies fotografēšanai uz neliela tiltiņa, kas šķērso platu un dziļu grāvi. Lai kadrā iespiestos visa grupa, katrs mēģināja atrast īsto pozu: cits stāvēja, cits tupēja, kāds nogūlās. Vīrietis ar iesauku Caps izdomāja pāri šaurajam tiltiņam nogulties. Uz brīdi visi ievilka vēderus, fotogrāfs skaitīja 3 – 2 – 1 un knipsēja. Šajā momentā Caps no kadra pazuda, jo nevarēja noturēt līdzsvaru un – plaukš! – grāvī iekšā... Labi, ka līdz finišam bija palicis kāds kilometrs. Tā žļurkstēdams viņš to arī sasniedza.”


ENERĢIJAS AVOTS

Gatis uzsver – lai dotos šādā pārgājienā, īpašu fizisko sagatavotību nevajag: „Galvenais ir novērtēt laika apstākļus un attiecīgi saģērbties, uzvilkt ērtus apavus. Līdzi jāpaņem sausas zeķes un celofāna maisiņi, jo, ja piesmeļ zābakus, sausas zeķes vilkt slapjos zābakos ir bezjēdzīgi. Tad uzvelk sausas zeķes, pa virsu maisiņus un kājas iemauc slapjos zābakos.”

Vislielākās grūtības esot koordinēt laiku: „Tomēr organizēt šādu pasākumu ir gandarījums! Tā ir pozitīvās enerģijas apmaiņa, saliedētība un C vitamīns lielās devās, jo smieklu netrūkst. Tā ir arī atslēgšanās no straujās ikdienas.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi