Aizvērt

Mediķiem jauni auto

2019. gada 7. janvārī, 08:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Mediķiem jauni auto
Ārsta palīdzes Anda Valdmane un Vilma Bladžinauska un autovadītājs Vilnis Peskops piektdien tika pie jaunas automašīnas.
Foto: Lāsma Reimane
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi Latvijā tikuši pie 35 jauniem operatīvajiem transportlīdzekļiem. Jaunajā automašīnā pie pacientiem mediķi dodas arī Skrundā.
„Līdz martam plānots Kurzemē saņemt vēl piecus jaunus transportlīdzekļus,” stāsta NMPD Kurzemes reģionālā centra vadītāja Inese Ozoliņa. „Automašīnas ir ar četru riteņu piedziņu un pielāgotas braukšanai pa lauku ceļiem, kā arī aprīkotas tā, lai tajās būtu droši gan pacientam, gan personālam un lai mediķi ērti varētu strādāt. Līdz šim Skrundas mašīna jau nobraukusi 411 647 km, vēl ir tehniski labā stāvoklī, labi uzturēta. To plānots izmantot kā rezerves mašīnu.”

Jaunajā automašīnā strādā ārsta palīdzes Vilma Bladžinauska un Anda Valdmane, abas ir no Aizputes, bet šoferis Vilnis Peskops dzīvo Kuldīgā un Skrundas ātrajos strādā no 2008. gada. Vilnis pilda arī vecākā autovadītāja pienākumus, abas mediķes ir sertificētas ārsta palīdzes, visi trīs strādā profesionāli, viņiem ir augsta atbildības izjūta, komentē I.Ozoliņa. Vilma esot arī darbaudzinātāja, jo ieinteresējusi divus jaunos kolēģus, kuri studē medicīnu un šobrīd jau patstāvīgi strādā brigādē kā diplomēti ārsta palīgi.

Latvijā ik dienas līdz pat 190 brigāžu dodas ap 950 izsaukumos. Mediķu brigādes izvietotas 103 vietās valstī. Viens operatīvais medicīniskais transportlīdzeklis gadā nobrauc vidēji ap 60 tūkstošiem kilometru.
Komentāri
Es
2019. gada 10. janvārī, 19:49
Lai veicas mediķiem un šoferītim Vilnim! Galvenais - lai labi ripo!
DNS
2019. gada 7. janvārī, 09:40
Visu cieņu ! Un Andai vēl doktora grāds tieslietās !
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi