Aizvērt

Kuba latviešu uzņēmējas acīm

2019. gada 11. janvārī, 03:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Kuba latviešu uzņēmējas acīm
Foto: Gunitas Štorhas arhīvs
„Uz Kubu iesaku aizbraukt tiem, kuri kavējas atmiņās, kā bija padomju laikos. Esam tik ļoti pieraduši pie tā, kas mums ir šodien, ka vairs neapzināmies, cik labi dzīvojam,” saka Snēpeles viesu nama „Mazsālijas” saimniece Gunita Štorha.
Pirms gada, atgriezusies no Kubas, viņa nolēma iesaistīties starptautiskajā tūrismā. Nesen Gunita turp pavadīja latviešu ceļotāju grupu.

G.Štorha: – Ir tādas lietas, par kurām var uzslavēt. Izglītībā un medicīnā viņi ir pārāki par mums. Jā, kādreiz kubieši uz Padomju Savienību, tostarp Rīgu, brauca mācīties civilo aviāciju. Tagad daļa no tiem piestrādā par gidiem, bet visi nav saglabājuši labu krievu valodu. Skaistās dabas dēļ Kuba ir tūrisma zeme, vienlaikus tā kliedz pēc investīcijām, lai šo potenciālu attīstītu. Jācer, ka līdz ar jauno konstitūciju arī finanšu piesaistē būs pozitīvas pārmaiņas. Piemēram, ceļi. Kaut arī asfaltēti, tur tie vēl ekstremālāki par mūsu Gudenieku ceļu, par kuru te šausminās. Braukšana arī ekstremāla. Mašīnas vecas, lielai daļai nedarbojas spidometrs. Kā tai anekdotē, kad viens šoferis brauc garām otram, nolaiž logu un jautā otram, ar kādu ātrumu brauc.


Ceļojuma iespaidi 11. janvāra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi