Aizvērt

Izraudzīts "MARK arhitektu" mets

2019. gada 14. janvārī, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Izraudzīts "MARK arhitektu" mets
Rīgas biroja "MARK arhitekti" piedāvājums, kā pārbūvēt Kuldīgas kultūras centru, atzīts par piemērotāko. Taču projektējot iecere tiks papildināta.
Kuldīgas novada domes komisija nolēmusi, ka kultūras centra pārbūves metu konkursā uzvarējis Rīgas biroja "MARK arhitekti" piedāvājums.
Otrajā vietā – apvienība T.L.A.A., kurā ietilpst Ogres SIA Trīs arhitektūra, Rīgas uzņēmumi Lauder Architects un A.Ābeles inženieru birojs, Jēkabpils SIA Acitektura. Trešajā vietā – Rīgas arhitektu birojs NRJA.


VĒRTĒJA RŪPĪGI UN ILGI
Piedāvājuma atvēršanā no komisijas piedalījās domes priekšsēde Inga Bērziņa, būvvaldes vadītāja Jana Jākobsone, arhitekti Jānis Dripe, Liesma Markova un kultūras centra direktore Inta Burnevica. I.Bērziņa uzsvēra, ka lēmums tapis pēc ilgām diskusijām, esot pamatīgi izsvērts un kopumā vienprātīgs. Taču arī komentāru un ierosinājumu ir gana. Par sadarbību varēs runāt pēc tam, kad tiks izvērtēta pretendentu atbilstība konkursam no juridiskā viedokļa.

J.Jākobsone skaidro: „Pieteikumus ilgstoši vērtējām dažādās komisijās, iesaistījām gan iedzīvotājus, gan ekspertus. Pirmo vietu izvēlējāmies pēc vairākiem kritērijiem, kas jau bija definēti. Mums šķita svarīgi piešķirt ne tikai pirmo vietu, bet arī naudas balvas pārējiem dalībniekiem atbilstoši ieguldītajam. Novērtējam to, ka bija trīs ļoti dažādi priekšlikumi.”


PAŠVALDĪBA LAUZUSI TRADĪCIJU

MARK arhitektu vadošais аrhitekts Mārtiņš Ošāns atzina, ka Kuldīgas pašvaldība lauzusi tradīciju, kas pēdējos gados bijusi raksturīga šādiem konkursiem – nepiešķirt pirmo vietu: „Mēs ļoti vēlamies strādāt Kuldīgā un piedalīties kolekcijas veidošanā – vecpilsētas vērtības sevišķi pēdējos gados ir skaidri definētas. Tas ir pašvaldības un būvvaldes nopelns, un visām pilsētām tas neizdodas.”

Vai grūti veidot metu ēkai mūsu vecpilsētā? M.Ošāns atbild: „Ļoti būtisks ir konteksts – Kuldīgas līdzšinējā attīstība, koncepts un estētika, kas iepriekš rūpīgi un sistemātiski kopta. Atlika vien sekot skaidrajām vadlīnijām.”

M.Ošāna kolēģe Agate Eniņa piebilst: „Kuldīga ir izcila tieši ar to, ka nav ārišķīga, ka viss projektēts no sirds, ar mērogu un vides izpratni. Tāds ir arī kultūras centrs – jūgendstila piemērs. Nama būtība – ka latvieši par pašu ziedoto naudu varēja uzcelt sev biedrības namu – jūtama līdz mūsdienām. Kuldīgā jūgendstils nav izplatīts, tāpēc šī ēka ir vēl jo vērtīgāka. Savā projektēšanas piedāvājumā mēs to ņēmām vērā un attīstījām.”


LAI VISS ĀTRĀK SĀKTOS

Par turpmāko J.Jākobsone saka: „Priecājamies, jo arhitekti tiešām iedziļinājušies un citās pilsētās projektējuši līdzīgas būves. Ceram uz labu sadarbību – minimālā būvprojekta un būvprojekta izstrādi ar komisijas ieteiktajiem papildinājumiem.”

I.Bērziņa piebilda: dome ir ieinteresēta ātrāk noslēgt līgumu, lai tehniskais projekts taptu šajā gadā un nākamajā varētu sākt domāt par būvniecību.
Komentāri
Eds
2019. gada 29. janvārī, 17:37
Lieliski. Tad arī to hercoga Jēkaba bronzas kartupeli turpat var novietot beidzot!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kam jaunajam Latvijas prezidentam valstī visvairāk būtu jāpievērš uzmanība ?
tiesiskumam
nevienlīdzības mazināšanai
starptautiskām attiecībām
tēla veidošanai
cilvēciskām attiecībām
birokrātijas mazināšanai
drošībai
Kurzemnieks Horoskopi