Aizvērt

Latvju karavīrs. No 13. gadsimta līdz mūsdienām

2019. gada 23. janvārī, 03:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Latvju karavīrs. No 13. gadsimta līdz mūsdienām
V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas audzēkņus koncertā uzrunā vīru kopas „Vilki” dalībnieks Edgars Lipors: „Ziņas par konkrētām personībām liecina to, ka par Latvijas valsti cīnījās tādi paši pusauga zeperi kā jūs.”
Foto: Antra Grīnberga
„Pirms 100 gadiem, ja cilvēki viens otram paspieda roku, kaut ko apsolot, pārkāpt to nedrīkstēja. Vīrs un vārds! Ja solījums pārkāpts, neviens ar viņu darījumos vairs neielaidās,” saka vīru kopas „Vilki” vadītājs Edgars Lipors. „Vilki” Latvijas skolās uzrunā pusaudžus, arī ar dziesmām stāstot, kāds bijis un ir latvju karavīrs.
E.Lipors skaidro: – Daudzās dziesmās izskan tas, ka lielākais gods ir cīnīties un krist par savu zemi. Runājot ar jaunāko klašu skolēniem, viņi bieži atsaucas uz datorspēlītēm: ja cīņā zaudēts, vienkārši paņemam jaunu dzīvību. Bet puikām armijā bija tikai viena dzīvība. Visiem jāpadomā, ko mēs darītu kritiskās situācijās, bet jādomā arī par to, ko tagad katrs varam izdarīt, lai pašam, ģimenei, skolai, visai Latvijai labāk. Jūs, jaunā paaudze, esat tie, kuri ņems Latviju savās rokās un attīstīs. Jādara viss, lai jūsu bērni varētu teikt, ka arī jūs turējāt godā tēva zemi un mātes valodu.


Vairāk 23. janvāra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi