Aizvērt

Trīs trases slēpotājiem

2019. gada 1. februārī, 08:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Trīs trases slēpotājiem
Jānis Turks un Normunds Beika jaunatklātajā distanču slēpošanas trasē Kurmāles pagastā. Lai tajā nokļūtu, jābrauc pa Kuldīgas–Liepājas šoseju, jānogriežas uz Snēpeli, pēc 500 m pirmajā ceļgalā jānogriežas pa kreisi un jādodas taisni līdz pirmajam krustojumam, kurā sākas trase.
Foto: Antra Grīnberga
Sadarbojoties Kuldīgas tūrisma un orientēšanās kluba "Taka" un riteņbraukšanas kluba "Goldingen Cycling Club" biedriem, trīs vietās Kuldīgā un tās apkārtnē izveidotas distanču slēpošanas trases. Savukārt sporta klubs "Katrīna" piedāvā slēpju nomu.
Trases aizvakar veidojuši Jānis Turks, Alfrēds Brālītis un Normunds Beika, liekot lietā savu apvidus automašīnu un speciālo rulli. „Process bija diezgan sarežģīts. Mums šim nolūkam ir paredzēts sniega motocikls, bet to nedabūjām pie dzīvības, tāpēc izlīdzējāmies ar Normunda mašīnu un speciālu trases gatavošanas rulli, ko izgatavojuši mūsu kluba biedri,” sacīja J.Turks.

Slēpošanai gatavas ir gan tradicionālās trases – pie veikala Silja (1,3 km) un Lapsās, pie skautu nometnes (3,5 km), gan šīgada jaunums – 4 km garā trase Kurmāles pagastā. Tai vietu izvēlējies J.Turks, jo janvāra atkusnī tā bijusi vienīgā vieta, kur brīnumainā kārtā bijis sniegs. To novērtējis arī N.Beika, kurš šogad dažādās vietās Latvijā kopā noslēpojis 400 kilometrus. „Trase ir laba, garāka par citām, un tai ir izteikts reljefs,” atzīst N.Beika.

Arī šogad sporta klubs Katrīna sadarbībā ar Kuldīgas novada sporta skolu (KNSS) piedāvā slēpju nomu. Tā iekārtota A.Grundmaņa stadionā (Īsajā ielā 4). „Nomā pieejami 60 slēpju komplekti ar zābakiem no 34. līdz 46. izmēram,” stāsta KNSS direktors Agris Kimbors. Noma strādā katru dienu no 9.00 līdz 20.00. Ja sniegs nokusīs, tā darbu pārtrauks, taču, tiklīdz sniegs atkal būs, tā atsāks darboties.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi