Aizvērt

Ledus skulptūru festivālu Jelgavā aizvadīs kino gaisotnē

2019. gada 4. februārī, 16:35
Ledus skulptūru festivālu Jelgavā aizvadīs kino gaisotnē
No 8. līdz 10. februārim Jelgavā jau 21. reizi notiks Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Tas norisināsies trīs vietās: Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Pils salā (Pilssalas ielā 1) . Gaidāmi arī populāru mūziķu koncerti, šovs uz ledus, radošas darbnīcas, tirdziņš un daudz kas cits.
Darbu pie skulptūrām ledus tēlnieki uzsāk jau šodie, 4. februārī, un turpinās līdz 8. februārim. Šogad festivāls pulcē 33 pasaulē atzītus tēlniekus no 7 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, ASV un Kanādas. Māksliniekiem vairāk nekā 70 tonnās ledus jāattēlo tēma Kino. Kopumā būs apskatāmi vairāk nekā 65 ledus objekti, no tiem 30 būs izgaismotas mākslinieku  individuāli veidotās un 15 lielās komandu skulptūras, kas būs augstākas par 3 metriem, tai skaitā ledus labirints, sešas lielformāta fotoskulptūras. Tāpat Pasta salā atradīsies Ledus vīni ledus bārs, kas izmantotā ledus daudzuma ziņā būs festivāla lielākais objekts.

Festivāla uzvarētāji tiks paziņoti 8. februārī, kad notiks atklāšana, pēc kuras būs izklaides un kultūras programma uz divām skatuvēm.

Pirmajā festivāla dienā uz galvenās skatuves Jāņa Čakstes bulvārī uzstāsies solisti Antra Stafecka, Miks Dukurs, Anmary un Dainis Skutelis, kuri apmeklētājus priecēs latviešu kino zelta mūzikas koncertā Viss nāk un aiziet tālumā. Piektdien uz skatuves kāps grupa 3Live Project. Sestdien apmeklētājus izklaidēs Lauris Reiniks, Chris Noah un Latvijas X Faktora 2. sezonas dalībnieki, savukārt svētdien koncertēs Ivo Fomins un grupa Tautumeitas. Pirmo reizi kā ledus skatuve darbosies Pasta salas slidotava, kurā varēs noskatīties ledus teātra Ice Republic šovu Ledus Remix, kurā būs tādi kino varoņi kā Aladins un Žasmina, Sniegbaltīte, Karību jūras pirāti u.c.

Sestdien un svētdien uz skatuves Jāņa Čakstes bulvārī notiks ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, kur sacentīsies Latvijas un Lietuvas titulētākie mākslinieki - Kārlis Īle un Donatas Mockus.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi