Aizvērt

Acāliju kolekcijas ziedēšanas ekskursija

2019. gada 4. februārī, 16:26
Acāliju kolekcijas ziedēšanas ekskursija
Acāliju kolekcijas ziedēšana ir viens no gaidītākajiem notikumiem Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā, tāpēc 10. februārī 12.00 notiks ekskursija gida pavadībā.
LU Botāniskajā dārzā aplūkojamā kolekcija ir lielākā acāliju kolekcija visā Baltijā – tajā apskatāmi 124 dažādi kultivāri. Pašreizējās kolekcijas veidošanu 1956. gadā sāka veidot profesors Rihards Kondratovičs, toreizējais LU Botāniskā dārza direktors, acāliju un savvaļas rododendru selekcionārs.

Kolekcijā ir pārstāvētas gan agrīnās, gan vidējās un vēlīnās šķirnes, tādēļ acāliju ziedēšana LU Botāniskajā dārzā ir baudāma no ziemas līdz pat vēlam pavasarim. Tomēr par krāšņāko ziedēšanas laiku tiek uzskatīti divi mēneši – februāris un marts.

Svētdien ziedošās kolekcijas apskati var apvienot ar jaunu zināšanu apguvi, pievienojoties ekskursijai gida pavadībā. Ekskursijas maršrutā būs iekļauta arī Palmu māja un citas interesantākās botāniskā dārza ekspozīcijas. Ekskursijas dalībnieki varēs uzzināt to, kā acālijas iegūst savus nosaukumus,  aplūkot acāliju krūmus, kuru vecums pārsniedz jau 60 gadus, kā arī uzzināt, kuras acāliju šķirnes ir veidotas tepat, Latvijā. Siltumnīcās varēs redzēt arī citronu, granātābolu un citu eksotisko augļu gatavošanos, orhideju ziedēšanu un ne tikai.

Ekskursijai jāpiesakās iepriekš pa tālr. 67450860.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi