Aizvērt

Ceļ traci par kaķiem

2019. gada 8. februārī, 08:54
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Ceļ traci par kaķiem
"Dzīvnieku SOS" pārstāves kuldīdznieces Baiba Petere un Andra Hartmane (kreisajā pusē) Kuldīgas novada domes pārstāvjus informē, ka iedzīvotājiem nepatīk, ar kādiem partneriem slēgti līgumi par klaiņojošo dzīvnieku ķeršanu.
Foto: Jolanta Hercenberga
Pēc publikācijām Kurzemniekā un pēc tam, kad feisbukā uzvirmoja emocionālas iedzīvotāju runas par klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu un to tālāko likteni, Kuldīgas novada pašvaldības speciālisti tikušies ar dzīvnieku aizsardzības biedrības "Dzīvnieku SOS" aktīvistēm.
Dzīvnieku SOS pārstāves Baiba Petere un Andra Hartmane nav apmierinātas, ka noķertie klaiņotāji nonāk Saldus dzīvnieku patversmē, kur pēc 14 dienām, ja neatrodas saimnieks, tie tiekot eitanizēti, un iesniedza 602 cilvēku parakstītu iesniegumu, lai pašvaldība sadarbību ar šo patversmi pārtrauc.
Domes pārstāve Kristīne Duļbinska sacīja, ka līgums ar Saldus uzņēmumu slēgts tāpēc, ka tas piedāvājis zemāko cenu, un pašvaldībai, ievērojot likumu, jāņem izdevīgākais pakalpojums. Sūdzības par patversmi iepriekš nav saņemtas, tāpēc K.Duļbinska lūdza nosaukt kādus faktus, kas liecina par tās slikto darbu. B.Petere atbildēja, ka konkrētus nosaukt nevar, bet viņai esot sajūta, ka tā ir.
B.Petere sacīja, ka iebildumi ir arī pret dzīvnieku ķērāja Aivara Celitāna darbu. Esot iemesls domāt, ka uz patversmi apzināti aizvesti arī mājas kaķi. K.Duļbinska un pašvaldības policijas inspektors Dzintars Pakalns skaidroja, ka peļņas nolūkos ķērājs nevienu kaķi uz patversmi aizvest nevar – viņš pēc dzīvnieka brauc tad, ja policijā bijis iedzīvotāju zvans un tā devusi šādu uzdevumu. Dz.Pakalns skaidroja, ka pašvaldība ir atbildīga, lai klaiņojošie dzīvnieki iedzīvotājus netraucē. Daudzus tie arī netraucē, bet tikpat daudzi negrib, lai kāpņu telpā, pagrabā un pagalmā dzīvo bezsaimnieka kaķi. 2018. gadā policijā reģistrēti 355 zvani par šo tēmu, tas ir, aptuveni viens zvans dienā. Dz.Pakalns parādīja, ka par katru noķerto dzīvnieku reģistrā ir informācija un fotogrāfija. Savukārt iedzīvotāju zvani fiksēti atsevišķā žurnālā.
B.Petere sacīja, ka biedrība ir gatava sadarboties, organizējot programmu Noķer – sterilizē – atlaid, kāda esot citos novados, un iesaistīties pārrunās. Pašvaldības vides speciāliste Dace Jansone teica, ka Liepājas pieredzi līdzīgā programmā jau iepazinusi un izpētīs arī citu pašvaldību darbību. Iespējams, tādu praksi var atjaunot arī Kuldīgā. Pirmdien domē profesionāļu un interesentu sarunā piedalīsies arī biedrības pārstāves.
Pērn pašvaldības policijā Kuldīgā reģistrēti 355 zvani par dzīvnieku jautājumiem, tas ir, aptuveni viens zvans dienā.Pērn pašvaldības policijā Kuldīgā reģistrēti 355 zvani par dzīvnieku jautājumiem, tas ir, aptuveni viens zvans dienā.

Atklāta saruna
Pirmdien, 11. februārī, 16.00 Kuldīgas novada domē pašvaldības speciālisti, veterinārārsti, policijas pārstāvji, nevalstisko organizāciju aktīvisti un citi interesenti aicināti uz sarunu par turpmāko rīcību ar klaiņojošajiem dzīvniekiem.
Komentāri
Māra
2019. gada 11. februārī, 15:37
Ciniskais un augstprātīgais raksta virsraksts jau pasaka daudz!
Lauki
2019. gada 10. februārī, 18:28
Vai tik tiešām visu slavētās mīļās ķepiņas nevienu kaķi nenošpricēja?
the litch
2019. gada 10. februārī, 17:30
Aprīkojiet savus kaķus ar siksniņām un/vai informāciju par to, ka kaķis ir saimnieka kaķis. Tādu, diezin vai, dzīvnieku ķērājs vedīs uz Saldu.
Inta
2019. gada 10. februārī, 15:43
Bet ja padomā, cik briesmīga dzīve ir ja nevienam neesi vajadzīgs, jāsalst, jabadojas, nav kas noglauda, samīļo, slimības gadījuma saārstē... Paskatieties, cik noplukuši ir klaiņojošie dzīvnieki, slimi, neredzīgi, pužņojošām acīm, iebaidīti... Tad jāsaka liels paldies, ka ir tads līgums un stiprs cilveks, kas šo lietu nodara. Un ne jau šie slimie, vecie, vargie dzīvnieki izķer peles un žurkas. Pagrabā vai grausta, kur vini mīt, ir briesmīga netīrība un smaka.
Minka
2019. gada 9. februārī, 23:11
Runci, kādu bērnu esi adoptējis? Ja nē, tad sāc vismaz ar kaķi
runcis
2019. gada 9. februārī, 22:28
atradušies kaķu aizstāvji - valstī, kur ir visvairāk bez vecāku gādības palikušie , visvairāk uz ārzemēm adoptētie u.tt. bērni, jūs esat atraduši par ko rūpēties - iznest pie kāpņutelpas sardīņu bundžu un paijāt runcim spalviņas... slimie divkoši...
Kārlis
2019. gada 9. februārī, 21:00
Interesenanti!
"Kristīne Duļbinska sacīja, ka līgums ar Saldus uzņēmumu slēgts tāpēc, ka tas piedāvājis zemāko cenu, un pašvaldībai, ievērojot likumu, jāņem izdevīgākais pakalpojums"

Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā informāciju neizdevās atrast, līdz ar to nojaušams, ka pašvaldības speciālisti paši sarīkojuši kādu cenu aptauju, bez publiska iepirkuma un bez sabiedrībai plašāk zināmiem cenu aptaujas nosacījumiem vai specifikācijām.

Ja nemaldos, jau kādu laiku nosacījums "lētākais" nav pamatnosacījums, bet jābūt ir saimnieciski izdevīgākajam piedāvājumam. Kas gan tur saimniecisks, kad Celitāna kungs klaiņojošos dzīvniekus transportē uz Saldu, bet Kuldīgas iedzīvotāji tos transportē atpakaļ, vai dodas tos tur meklēt!
Iedzīvotājiem dzīvnieku patversme Kuldīgā tomēr būtu ērtāka.
Interesanti zināt, kāda ir bijusi cenu starpība?..
alda
2019. gada 9. februārī, 18:30
ja reiz maja ir mincis par to ir jarupejas manejie minci ari reizem aiziet nezinama virziena bet tada jau ir mincu daba kad grib est piesakas
Kristīna
2019. gada 9. februārī, 15:19
Neapskaužu kaķu ķērāju tikpat cik žēl kaķīšu. Domes bezatbildīgās rīcības ķīlnieki. Pilsēta ar grauzējiem!, būs jānomaina lozungs.
Inga
2019. gada 9. februārī, 00:38
Brigita.Izlasiju Jusu komentaru.Piekritu Jums.Nav tadu bezsaimnieka kaku.Vini ko nokrita no debesim.?Tas ir musu apkartejo ...ne cilveku roku darbs.Audzinasana jasak no bernibas.Savdak nakotne tadu bezsaimnieku dzivniecinu kluss vel vairak.Nu bet ceresim.ka ta tomer nenotiks.Labais vienmer uzvar launo.Vismaz ta agrak rakstija vecajas.
,labajas sen aizmirstajas pasakas.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Biškopības kursi

Biškopības kursi
Aicinam pieteikties kursiem.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.