Aizvērt

„Kaut būtu zinājuši, kad auga pašu bērni!”

2019. gada 27. februārī, 00:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
„Kaut būtu zinājuši, kad auga pašu bērni!”
Audžumamma Inguna Rībena no Kandavas saka lielu paldies Kuldīgas centra "AIRI vecākiem" vadītājai Ilonai Talentei par visu labo, kas te apgūts mācībās.
Foto: Lāsma Reimane
Tā Kurzemes ārpusģimenes atbalsta centra "AIRI vecākiem" svinīgajā atklāšanā teica Kandavas audžuģimenes mamma Inguna Rībena, sakot lielu paldies par jau padarīto.
Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas centrs Kuldīgā darbojas jau kopš septembra, bet pēc telpu remonta un iekārtošanas tas kopā ar draugiem un partneriem oficiāli atvērts 22. februārī. Asociācijas direktore Ilze Paleja pastāstīja, ka Latvijā darbojas pieci šādi centri. Abreviatūra AIRI (tulkota no starptautiskās programmas, pēc kuras tiek strādāts) nozīmē atbalstu, izglītību, resursus un informāciju. Šī ir resursu vieta visām Kurzemes audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem. Galvenais nolūks – lai visi bērni augtu gādīgās ģimenēs, nevis bērnunamos.

Kurzemes centra vadītāja Ilona Talente pastāstīja, kas izdarīts. „Jau sākumā jutām pašvaldības, bāriņtiesas un sociālā dienesta atsaucību. Ļoti priecājamies par Kuldīgas atsaucīgajiem cilvēkiem. Kamēr centra telpāsVentspils ielā 16 notika remonts, te nebija ērti strādāt, tādēļ izlēmām apceļot Kurzemi, informējot par mūsu pakalpojumiem. Kad izveidojās pirmā audžuģimeņu grupa, sākām mācības. Šogad strādājam nopietni: mācības beiguši 14 topošie audžuvecāki; adoptētājiem un aizbildņiem nodrošinām sociālo darbinieku un psihologu konsultācijas; bioloģiskie vecāki ar saviem bērniem var tikties psihologa klātbūtnē. Atbalsta grupās tuvāk dzīvesvietai darbojas 31 audžuģimene un 35 aizbildņi. Kamēr vecāki ir atbalsta grupās, pieskatām bērnus. Drīz sāksim mācības speciālistiem, arī pilnveides mācības audžuģimenēm un adoptētājiem.” Vadītāja cer, ka kāda Kurzemes audžuģimene būs gatava kļūt par speciālo.

I.Talente, sociālā darbiniece Guna Eiermane un psiholoģe Katrīna Dzene saņēma dāvanas un siltus vārdus no vairākām Kurzemes bāriņtiesām un sociālajiem dienestiem, arī citu centru kolēģiem. Kandavniece I.Rībena par savu ģimeni stāsta: „Mums ir četri bērni un adoptēta meitenīte, kas ienāca vēl zīdaiņa vecumā, bet tagad viņai ir desmit gadu. Esam tikuši pie lielas mājas, kas nu jau pustukša. Lielie bērni savā dzīvē, mums ir mazbērni. Vīrs – tālbraucējs, es palieku mājās ar diviem bērniem, tādēļ vieta mums ir. Apzināmies, ka audžubērns var arī aiziet. Katram bērnam jāatrod viņa īstā vieta. Es nevaru būt mamma visiem, bet tiem, kuriem spēšu, mājas došu.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi