Aizvērt

Meklē mammas un tētus

2019. gada 26. februārī, 16:24
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Meklē mammas un tētus
Valsts sociālās aprūpes centra „Rīga” filiālē „Rīga” jeb Kapseļu ielas bērnunama vadītāja Ilze Dzene stāsta par jaunumiem un idejām, kā atrast bērniem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem īstu ģimeni vai cilvēkus, kuri varētu dot emocionālu piesaisti un drošību.
LAI LABĀK IEPAZĪTU

Filiālē ilgstoši dzīvo 37 bērni vecumā no četriem līdz 17 gadiem, kas palikuši bez vecāku gādības vai ievietoti iestādē uz vecāku iesnieguma pamata. Lai veicinātu bērnu nonākšanu ģimenēs, jau kopš 2018. gada pavasara Kapseļu ielas namā katra mēneša pirmās piektdienas pēcpusdienā tiek rīkoti atvērtie pasākumi, uz kuriem tiek aicināts ikviens. To svarīgākais mērķis ir dot iespēju potenciālajām uzņemošajām ģimenēm iepazīties ar filiālēs dzīvojošajiem bērniem. Tas, protams, arī veicina sabiedrības izpratni par bērnu ar funkcionāliem traucējumiem vajadzībām, kā arī bērnu integrāciju sabiedrībā. Pieredze rāda, ka neformālā veidā – rotaļājoties, muzicējot, dauzoties un ēdot pīrāgus – daudzi bērni ir atraduši savas ģimenes. Cilvēki, kuri, iespējams, līdz tam nekad nav īsti sapratuši, kā izturēties pret bērnu ar invaliditāti, tagad bez problēmām spēlējas ar viņiem. Tas ir pasākums bez solījumiem vai gaidām – tas ir vienkārši laiks, ko ikviens, pat visaizņemtākais cilvēks spēj atlicināt – nieka divas stundas piektdienas vakarā.


AICINA PIETEIKTIES DROSMĪGOS UN IEJŪTĪGOS

Jaunums – Kapseļu ielas bērnunamā ir uzsākts izmēģinājuma projekts, kas paredzēts ģimeniskai videi pietuvināta sociālā pakalpojuma bērniem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem nodrošināšanas modeļa izstrādei un aprobēšanai. Projekts tapis ar Labklājības ministrijas atbalstu, un tā mērķis ir veidot ģimeniskas  attiecības un vidi bez vecāku gādības palikušiem bērniem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, kuri ilgstoši uzturas institūcijā. Tiks iesaistīti septiņi bērni vecumā no četriem līdz 10 gadiem, kuriem šobrīd tiek meklētas divas mammas/tēti (sociālie audzinātāji) un piecas auklītes (aprūpētāji).  

Tiek meklēti drosmīgi, iejūtīgi cilvēki, kas par samaksu uzņemtos rūpes par bērniem projektā. Plānots, ka mammas vai tēti savu dzīvi kopā ar bērniem uzsāks jau martā, kad būs pabeigti visi remontdarbi divos ērtos, ģimenei un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem pielāgotos dzīvokļos Kapseļu ielā. Šiem cilvēkiem būs sava dzīvokļa bērniem jāgādā pārtika, jāgatavo ēst, jārūpējas par izglītību un veselības aprūpi. Komunālie maksājumi tiks segti no projekta līdzekļiem. Katrā dzīvoklī dzīvos viena mamma vai tētis un trīs līdz četri bez vecāku gādības palikuši bērni. Palīgos būs auklītes, kuras strādās maiņās. Mammām vai tētiem būs viena brīva diena (14 stundas) nedēļā, kā arī 28 dienu atvaļinājums gadā, bet pārējā laikā šie cilvēki pastāvīgi dzīvos kopā ar bērniem. Atbalstu un konsultācijas sniegs filiāles Rīga speciālistu komanda – pediatrs, bērnu neirologs, bērnu psihiatrs, fizioterapeits, medmāsas, psihologs, logopēds, speciālie pedagogi, sociālais darbinieks, masieri.Sīkāka informācija par projekta vakancēm atrodama mājaslapā: vsacriga.gov.lv, sadaļā – vakances. Var arī sazināties ar filiāles Rīga vadītāju Ilzi Dzeni – ilze.dzene@vsacriga.gov.lv, tālr. 20222093 vai sociālo darbinieci Ēsteri Zemīti: estere.zemite@vsacriga.gov.lv, tālr. 29658383.

Interesenti katra mēneša pirmajā piektdienā aicināti uz Kapseļu ielu 31, Pārdaugavā, Rīgā, lai tiktos ar bērniem, parotaļātos, iepazītos. Nākamā tikšanās 1. martā 17.00.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi