Aizvērt

No pirmā kliedziena

2019. gada 1. martā, 05:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
No pirmā kliedziena
Daina Ābele: „Lai strādātu par audiologopēdu, jābūt ļoti pacietīgam. Lai kaut ko iemācītos, jāiet pa mazam solītim uz priekšu. Kad cilvēki redz, ka ir kaut neliels rezultāts, viņi sāk uzticēties, sajūt to garšu: darīju, un bija rezultāts.”
Foto: Lāsma Reimane
„Knupis ir kā korķis pudelē: ja tas priekšā, skaņas ārā nenāks. Tagad ļoti daudzi bērni ir gudrāki par vecākiem un knupi neņem. Ja mazulis ir vesels un normāls, zīšanas muskuļu attīstībai pietiek ar krūts barošanu,” stāsta audiologopēde Daina Ābele.
Ko audiologopēds var palīdzēt zīdainim? Viņš taču vēl nerunā.

D.Ābele: – Ar runu saistīts jau pirmais kliedziens piedzimstot. Pēc tam bērnam katru mēnesi parādās noteiktas zilbes. Ja viss notiek secīgi, pēc attīstības tabulām pa mēnešiem, var teikt, ka gada vecumā bērns tos desmit vārdus runās – cits vairāk, cits mazāk kvalitatīvi. Vēl par mazajiem – ir tāda Minhenes attīstības diagnoze. Tas nozīmē, ka līdz gadam nevaram vienu attīstības stadiju izraut. Viss ir saistīts: rāpošana, staigāšana, sociālās iemaņas, runāšana. Ja bērns nerāpo, viņš neiepazīst pasauli; ja neiepazīst pasauli, neveidojas valodas sapratne. Ja rociņas un kājiņas atbilstoši nekustas, viņš nebāž mutē rotaļlietas, tad neattīstās artikulācijas aparāts. Tādā gadījumā viņš gada vecumā nerunās.

 
Sarunu lasiet 1. marta Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi