Aizvērt

Lai redzētu, kā dara citi

2019. gada 8. martā, 00:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Lai redzētu, kā dara citi
Kocēnu novada Dikļu pagasta vadītājs Atis Antons izmēģināja tehniku, ar ko vest būvmateriālus.
Foto: Anna Bivbāne
„Pašvaldību izpilddirektoru sanāksmē kolēģi dalās pieredzē, tāpēc ir labi izglītoties un paskatīties ārpus rāmjiem. Tas ir galvenais, kas jāiedod, lai vieglāk strādāt,” Skrundā sacīja Latvijas Pašvaldību savienības padomniece lauku attīstības jautājumos Sniedze Sproģe.
1. martā Skrundā izpilddirektori kopā ar nozares profesionāļiem diskutēja par jaunumiem nekustamā īpašuma jomā – grozījumiem Zemes pārvaldības likumā un citiem normatīvajiem aktiem.

S.Sproģe skaidro, ka katrā šādā sanāksmē izskan praktiska informācija, arī kāds iedvesmas stāsts, kas liek uz ikdienu paskatīties no cita punkta. „Tas attiecas gan uz personīgo, gan pašvaldības izaugsmi. Šādi pasākumi 21 gadu tiek rīkoti reizi mēnesī par konkrētām tēmām. Šodienas galvenā tēma bija zemes izmantošana, plānošana. Iedvesmojošā stāsta autors bija mācītājs Martins Samms, kurš Latviju par savām mājām sauc jau ilgus gadus, lai gan dzimtene ir Igaunija. Apdomājot dzīves līkločus, viņam tapis iedvesmas stāsts Mana zeme, ko varējām noklausīties. Savukārt Jelgavas BJC Junda skolotājs Vilnis Kazāks iesaka, kā vajag darboties, lai neveidojas tāda paaudze, kas zaudē iemaņas. Jāmāca bērniem ar šodienas instrumentiem darboties tā, lai viņš attīstās, nevis notrulinās. Tās ir vērtīgas pārdomas.” Sanāksmes tiek rīkotas katru reizi citā vietā „Mēģinām braukt no viena Latvijas gala uz otru, jo ir vērtīgi, ka redzam, ko kolēģi dara,” saka S.Sproģe.

Vecumnieku novada domes izpilddirektore Aiga Saldābola šos pasākumus apmeklē regulāri: „Tas ļauj satikties ar kolēģiem, pārrunāt ikdienas lietas. Var uzzināt daudz laba, jo katrā reizē ir tēmas, kas mūs interesē. Gūstam pieredzi no citiem. Pēc tam kontakti tikai pastiprinās. Katru mēnesi braucam uz citu novadu, aktuāli ir jautājumi par ceļiem un nodalījuma joslām, tāpēc gribam būt lietas kursā.” Kocēnu novada izpilddirektors Māris Permaņickis atbraucis apskatīt, kas jauns Skrundā: „Vēlējos arī vairāk uzzināt par Zemes pārvaldības likumu. Te notiek pieredzes apmaiņa, uzzinām jauninājumus, ko pēc tam var realizēt. Tas ir noderīgi.”

Skrundas novada tūrisma un uzņēmējdarbības atbalsta centra vadītāja Zane Eglīte: „Izpilddirektoru sanāksmēs tiek parādīts novadā labākais. Izlēmām rādīt Skrundas mājražotāju preces, tāpēc iekārtojām mazu veikaliņu. Tie, kuri sanāksmei reģistrējās, beigās varēja kādu labumu izlozēt. Šodien pieteikušies apmēram 120 cilvēku, bet loterijā būs desmit pilnas lozes. Tas ir labs dienas noslēgums un arī mājražotāju ieguldījums.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: