Aizvērt

Balva diviem objektiem

2019. gada 11. martā, 08:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Balva diviem objektiem
Foto: Lāsma Reimane
Kuldīgas restaurācijas centrs kategorijā "Restaurācija" un Riežupes gājēju tilts grupā "Jauna inženierbūve" konkursā "Latvijas Būvniecības gada balva 2018" ieguvuši 2. vietu.
Pērn novembrī Kuldīgā, Baznīcas ielā 30, atklāto restaurācijas centru pārbūvēja uzņēmumi AB būvniecība, Būvfirma „Inbuv” un pilnsabiedrība Konsorcijs „RT-Alte”, projektu izstrādāja Darbnīca „A projekti”. Ugunsgrēkā cietušās ēkas atjaunošana izmaksājusi 433 tūkstošus eiro. Kuldīgas attīstības aģentūras projektu vadītāja Elīna Zīle atzina, ka balvu pasniegšana Rīgā bijusi svinīga un aizkustinoša: „Kā vienmēr, ir patīkami saņemt atzinību un tikties ar savas jomas pārstāvjiem.” 1. vieta šajā kategorijā ir Lielplatones muižas ansambļa ēkai Vešūzis.

Kategorijā Jauna inženierbūve Rumbas pagasta Mežvaldē uzbūvētajam gājēju un riteņbraucēju tiltam pār Riežupi (2,5 m plats un 42 m garš) projektu izstrādājis Baltijas mākslīgo būvju projektēšanas birojs Vektors T, būvdarbus paveikusi SIA Tilts. Viss maksājis 182 tūkstošus eiro, no tiem 45 tūkstoši ir no Eiropas Savienības programmas LEADER, kurā pagasta pārvaldes vadītājas Lijas Šēles vadītais projekts guvis atbalstu. Šajā objektu grupā uzvarēja ceļa posms no Grenctāles līdz Ainažiem.

Konkursu rīko biedrība Building Design and Construction Council, kas apvieno nozares profesionāļus. Desmit kategorijām bija pieteikti 143 objekti.
Komentāri
433k€
2019. gada 12. martā, 20:16
433 000€ par vienu vecu mazu mājeli? Nopietni? Kāpēc?
Beda
2019. gada 12. martā, 14:03
Bail iedomāties, kas notiks ar tiltu, kur būzuzraudzību atkal veicis (kāda sagadīšanās), tas pats uzraugs, kas ceļam Kuldīga - Kabile un Kuldīga - Ēdole.
to tilts
2019. gada 12. martā, 11:03
Vai ar lasītprasmi Tev pašvaki...... Tur rakstīts "betona tilts" nevis barona. Jeb Tev bija kāda doma savilkt barona nosaukuma paralēles ar Kuldīgas novada valdību....?
Alvis
2019. gada 12. martā, 11:00
Kauns un negods,ka pieļava śito murgu uzcelt mežvaldë tādu lielu masīvu tiltu tikai gājejiem un riteņbraucejiem,tilts ir tik plats ka vieglais var izbraukt cauti kapec nevareja uztaisīt stipraku konstrukciju un nolikt zīmi ka no vienas puses ir japalaiž otrs braucośais,platāku pat nevajadzeja,kauns un negods,visu mūžu bijis tilts un tagad uztaisīja sūdu ksutkadu,tas ir tapec ka rumbas pagasta vecenem tur nav jabrauc,viņam ir vienalga,bet par cilvekiem kas tur dzīvo viņam nospļsuties.
the litch
2019. gada 12. martā, 08:15
klio, nav jau runas par to, ka nevajadzētu darīt. Runa ir par to, ka vajadzētu darīt loģiski un lietderīgi. Tas tilts ir stulbuma kalngals un nelietderīga līdzekļu izšķērdēšana. Gājēju tilts vietā, kur nav gājēju. Bet ir braucēji. Tikai saku..
klio
2019. gada 12. martā, 06:50
Kur mūsu cilvēkos tik daudz žults un riebeklības, priecājušies būtu. Cilvēki dara, bet interneta "darboņi" tik rej. Pamet tik tēmu, vienmēr būs viedoklis pakaļu no datora neatraujot.
tilts
2019. gada 11. martā, 15:36
Sātu pagastā nav vis barona tilts uz nekurieni, bet gan pirmās latvijas laika dzelzceļa tilts uz Kuldīgu. Tā kā bez mums nekur.
to Maņģenes velnam
2019. gada 11. martā, 11:44
Nu varbūt ka nebūs nemaz tik slikti. Ceļš ar laiku aizaugs , ūdens to ieskalos upītē un paliks majestātisks tilts pār upi ar visu apbalvojuma plāksni pie sāniem....... Brauks tūristi bariem apskatīt tiltu mežā. Iedzīvotāji var jau sākt griezt koka tilta modelīšus ko pārdot tūristiem. Vai tad mēs esam sliktāki par Sātu pagastu, kur slavens betona tilts uz nekurieni stāv no pagājušā gadsimta 40. gadiem? Vajag skatīties optemiski nākotnes perspektīvā.
lasītājs
2019. gada 11. martā, 10:56
Tam tikko atjaunotajam restaurācijas centram jau no pamata cokoliem apmetums sāk atlobīties. Drīz jau līdzināsies sinagogas raibajiem pamatiem. Tūlīt Domes pārstāvji man oponēs, ka tas speciāli taisīts, lai lobās nost un saglabātu vecpilsētas seno laiku izskatu...
vanšteins
2019. gada 11. martā, 09:45
Toties es var no to kaln laist lej a šahumdrill neatmetoties.
Pievieno jaunu komentāru: