Aizvērt

Profesija – mamma

2019. gada 15. martā, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Profesija – mamma
Šķuburu ģimene priecājas par atgriešanos uz dzīvi Kurzemē. Nu viņi jau vairākus gadus dzīvo Kuldīgā un audzina Emiliju, Ansi un Miķeli.
Foto: Intas Jūrmales-Šķubures arhīvs
„Kādēļ lai es ļautu piedzimt bērnam, bet tad pavisam mazu uzticētu citam? Es pati vēlos viņu mazu sajust, saprast, vērot attīstību,” saka Inta Jūrmale-Šķubure, kura ir pilnas slodzes mamma saviem bērniem: Emilijai, Ansim un Miķelim. Viņa uzsver – tas nekādi nebūtu iespējams bez vīra Viļņa mīlestības, atbalsta un darba, ģimeni uzturot.
Inta: – Laiks ar bērniem ir milzīga vērtība un svētība. Man pat šķiet: mamma varētu būt kā profesija augošās pieredzes dēļ. Tā ietver sevī visu – darbošanos ap mājas dzīvi, ģimeni, bērniem. Bieži secinu, cik ļoti loģistika man palīdzējusi ģimenes dzīvei, – tur iemācījos, ka visu izdarīt nekad nav iespējams. Tomēr varu sekot līdzi, kas ir svarīgākais, ko varu izdarīt pati, kur lūgt palīdzību, kur pienākumus deleģēt citam. Būt mammai ir liels pētniecības darbs: psihologi pēta kabinetos, bet mēs vērojam dzīvi – savus bērnus un ar viņiem notiekošo. Piemēram, lai zinātu, kas katram vairāk garšo, kas ne. Vērojam katra bērna prasmes, talantus, pašsajūtu, noskaņojumu, raksturu, veselību, to, kā palīdzēt tiem augt. Tā ir milzīga atbildība.


Saruna 15. marta Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: