Aizvērt

„Izrādot žēlsirdību, kļūstam stiprāki”

2019. gada 15. martā, 08:00
Raksta autors: Jānis Silenieks
„Izrādot žēlsirdību, kļūstam stiprāki”
Lūgšanu brokastu dalībniekus Alsungā uzrunā Kuldīgas mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics.
Foto: Juris Lipsnis
Vakar Alsungas Lūgšanu brokastīs savāktie ziedojumi paredzēti jauniem medicīnas palīglīdzekļiem un aparatūrai novada ģimenes ārstu praksēs.
„Ja bērns slimo ar astmu, viņam var vajadzēt mākslīgās elpošanas aparātu, kas vecākiem maksā ļoti dārgi, turklāt nav tuvu dzīvesvietai. Iespējams, tā būs arī cita aparatūra,” skaidroja domes priekšsēde Daiga Kalniņa.

Pasākumā piedalījās Latvijas Lūgšanu brokastu rīcības komitejas pārstāve Everita Zariņa: „Šogad esam plānojuši apceļot visas Latvijas vietas, kurās Lūgšanu brokastis tiek rīkotas. Liels prieks, ka tādas otrreiz notiek arī Alsungā, turklāt piedalās diezgan daudz cilvēku. Mēs ar kolēģi šeit piedzīvojām daudz ko tādu, ko citur neatrast: gan garīgajā jomā, gan galda klājumā bija tikai Alsungai raksturīgais. Novēlu suitiem pieaugt ticībā, būt stipriem savās dziesmās un valodā un turēt augstu novada karogu.”

Alsungas Sv. Miķeļa Romas katoļu draudzes prāvests Edijs Silevičs uzsvēra, cik nozīmīgi, ka šāda tikšanās notiek gavēņa laikā, kad mācāmies atteikties no tā, ko nevarēsim paņemt līdzi, no šīs pasaules aizejot.

Kuldīgas Sv. Annas luterāņu draudzes mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics no Lūkas evaņģēlija atgādināja pazudušā dēla atgriešanos: „Šis teksta fragments aicina uz sevi palūkoties no cita skatupunkta un pārdomāt, kādās attiecībās esam viens ar otru. Lielākajai daļai nav grūti sevi iztēloties pazudušā dēla vietā, bet tikai retais spēj asociēties ar otro brāli – ar to, kurš dusmojas uz tēvu, ka tas pārnākušajam dēlam izrāda lielu godu. Līdzīgi ir sabiedrībā: dažkārt nevis palīdzam otru stiprināt, bet zāģējam zaru, uz kura paši sēžam.”

Cienastu brokastīm sagatavoja Spēlmaņu krogs, muzicēja Suitu dūdenieku duets Pauls Leimanis un Juris Lipsnis.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: