Aizvērt

Spēļu zālei – kategorisks nē!

2019. gada 25. martā, 06:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga, Dina Poriņa
Spēļu zālei – kategorisks nē!
SIA "LVCaffe" pārstāvji Elīna Alkšbirze un Mārtiņš Korulis Kuldīgas novada domē prezentē ieceri par jaunu azartspēļu zāli Kuldīgā.
Foto: Jolanta Hercenberga
Nelaimīgas ģimenes, tautas pašiznīcināšanās, bezjēdzīgi notērēta nauda, paaugstināta noziedzība, vecāku atkarības dēļ cietuši bērni un virkne citu argumentu izskanēja sabiedriskajā apspriešanā Kuldīgā, iebilstot pret Tukuma uzņēmuma "LVCaffe" ieceri – Adatu ielā 5 ierīkot azartspēļu zāli un bāru. Novada domē uzklausīt ideju par izklaides ēkas būvniecību bija ieradušies ap 50 cilvēku.
SOLA, KA ŠĪ BŪS CITĀDA

SIA LVCaffe administratīvā vadītāja Elīna Alkšbirze stāstīja, ka uzņēmums strādājot vairākās Eiropas valstīs, un tā galvenais uzdevums esot parādīt, ka azartspēļu sfēra var būt arī citādāka, nekā sabiedrībā tiek uztverts. „Kuldīgā šajās telpās alkohols nebūs pieejams,” solīja E.Alkšbirze. „Tā būs vieta, kur pieaugušam cilvēkam pēc darba atpūsties, paskatīties sporta spēles. Protams, būs arī azartspēles (spēļu automāti – aut.), bet ne tādā kontekstā, kā ierasts. Mums ir iecere ieviest sistēmu, lai cilvēks var pats sevi pasargāt un noteikt limitu, cik viņš gatavs savai atpūtai veltīt. Šis bizness Latvijā ir likumīgs, mēs cieši sadarbojamies ar Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju.”

Solīts tika rūpīgi uzraudzīt, lai telpās un ārpusē būtu nodrošināta apsardze, un nekārtības spēļu zāles tuvumā netikšot pieļautas. Uzņēmums vēloties celt šī biznesa prestižu, kā arī pilsētu finansiāli atbalstīt – esot gatavs ieguldīt naudu sporta attīstībā, sponsorēt vietējos sporta klubus. Adatu ielā (pretī veikalam Maxima) iecerēta konteinertipa būve, kas apdarināta ar kokmateriāliem, lai iekļautos pilsētvidē. Jautāti, kādēļ izvēlēta tieši Kuldīga, jo šis uzņēmums Latvijā strādā tikai vēl dažās pilsētās, LVCaffe pārstāvji sacīja, ka daudzo tūristu dēļ.


SPĒĻU ELLE UN BORDELIS NAV VAJADZĪGS

No zālē sēdošajiem ap 20 cilvēku viens pēc otra izteicās, kādēļ Kuldīgā vēl viena azartspēļu zāle nebūtu vēlama (divas jau ir) un kādu postu pilsētai, ģimenēm un sabiedrībai kopumā tās nodara. Argumentējot, ka ieceri nevajag atbalstīt, izskanēja tādi apzīmējumi kā spēļu elle, bordelis utt. LVCaffe pārstāvji iebilda, ka arī Superbingo ir azartspēle, pret kuru sabiedrības nostāja nav tik negatīva. Zālē sēdošie uzskatīja: tas tādēļ, ka Superbingo ir spēle visai ģimenei, kas to vieno, nevis šķeļ.

Saeimas deputāts Ēriks Pucens norādīja, ka Saeima pašlaik izstrādā likumprojektus, kas azartspēles ierobežotu. Tādējādi pēc laika šī iecere varētu kļūt nelegāla. Antoņina Valeiņa aicināja LVCaffe pārstāvjus aizdomāties, ka tādā biznesā iegūtā nauda laimi nesniegs. Viņa aicināja ne tikai neieviest šādu iestādi, kas nelaimīgus padara daudzus, bet arī ierosinātājus pašus atteikties no azartspēļu biznesa. Citi iedzīvotāji sacīja, ka ir gatavi iesaistīties aktīvi – vākt parakstus un ieceres realizāciju nepieļaut, ja atteikuma gadījumā uzņēmums iesniegs prasību tiesā. Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma pārstāvis Renārs Sakne sacīja, ka ne tikai viņa, bet arī visas mācību iestādes viedoklis ir tāds, ka šāda spēļu zāle nav vēlama. Viņš jautāja, kāda ir pašvaldības attieksme kopumā, jo uzskatīja, ka pietiktu ar stingru domes nostāju, lai līdz tādai apspriešanai nemaz nenonāktu.


DOME NEATBALSTĪTU

Kuldīgas novada domes priekšsēdes vietnieks Viktors Gotfridsons skaidroja, ka pašvaldība ir pret šādu biznesa ideju. Attiecībā uz azartspēļu zālēm saistošie noteikumi vēl nav pieņemti, un tas jākārto ar juristiem. „Ja tauta pamatoti noprotestēs, tad būvvalde neizsniegs būvniecības atļauju. Ja uzņēmējs to apstrīdēs, lēmumu pieņems dome: atbalstīt vai neatbalstīt.” Jautāts, cik liela ir iespēja, ka deputāti šo ieceri atbalstītu, V.Gotfridsons atbildēja: gandrīz simtprocentīgi varot pateikt, ka neatbalstītu.

Iedzīvotāji vēl līdz 2. maijam var paust viedokli domē vai aizpildīt anketu mājaslapā www.kuldiga.lv.
Ziņas no Komercreģistra

  • SIA LVCaffe Komercreģistrā ierakstīta pērn 31. janvārī. Kā darbības sfēra norādīta restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi, samaksātais pamatkapitāls – 2800 eiro. Tās valdes loceklis ir Jurijs Kosiks no Baltkrievijas.
  • LVCaffe pieder Londonā reģistrētam uzņēmumam Fulia Trading Limited. Patiesā labuma guvējs ir Polijas pilsonis Marcins Tomašs Voļskis, kurš Latvijas uzņēmumu kontrolē caur diviem citiem: jau minēto Fulia Trading Limited un Lihtenšteinā reģistrēto Lexadmin Trust Reg.
  • M.T.Voļskis minēts kā patiesā labuma guvējs arī SIA LVBet. Tā reģistrēta 2017. gadā, tās darbība ir azartspēles un derības, samaksātais pamatkapitāls – 1,4 miljoni eiro. Pērn apgrozījumā norādīta nulle, bet zaudējumos – 190 000 eiro. LVBet valdes loceklis ir Polijas pilsonis Šimons Maurīcijs Muravskis. Šis azartspēļu uzņēmums pieder Londonā reģistrētajai firmai Osment Limited, kuru kontrolē M.T.Voļskis (kā viņa dzīvesvieta norādīta Andoras firstiste).
Komentāri
J.
2019. gada 26. martā, 18:21
Mans bērnības draugs, kuldīdznieks, izdarīja pašnāvību azartspēļu parādu dēļ. Protams, var vainot viņu pašu (un paši spēļu zāļu īpašnieki to noteikti arī darīs), runāt par "atbildīgu" biznesu, lielīties ar nomaksātajiem nodokļiem un tā tālāk, bet fakts paliek fakts - šīs "laimētavas" ir pazudinājušas (un turpina pazudināt) tūkstošiem cilvēku Latvijā un arī tepat Kuldīgā. Man prieks, ka beidzot sāk runāt par to, ka tās jāslēdz. Atbalstu šo iniciatīvu par visiem 100 un aicinu to darīt arī citus. Manu bērnības draugu vairs neviens neatgriezīs, bet mēs varam izdarīt visu, lai šī sērga tiktu apstādināta un lai citiem cilvēkiem būtu lielāka iespēja dzīvot normālas dzīves, veidot normālas ģimenes un mazāk iespēju kļūt par atkarīgajiem. Paldies Antoņinai Valeiņai un citiem, kuri iestājās par mūsu, kuldīdznieku, patiesajām interesēm.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi