Aizvērt

Lai putniem ir, kur dzīvot

2019. gada 8. aprīlī, 18:58
Raksta autors: Lāsma Reimane
Lai putniem ir, kur dzīvot
Vārmes skolnieki Renārs Bražis, Kaspars un Zigmunds Štrāli un Anatolijs Hodaņonoks gatavi taisīt putnu būri. Mājturības un tehnoloģiju skolotājs Aivars Ērglis rāda, kā tas darāms.
Foto: Lāsma Reimane
Laikā, kad Latvijā atgriežas gājputni, Vārmes pamatskolas parkā pirmoreiz sarīkota Putnu diena.
Pasākumu organizēja pagasta pārvalde. Kultūras nama vadītāja Ilze Jumiķe stāsta: „Skolēni putnus iepazina vairākos uzdevumos: bija viktorīnas dažāda vecuma grupām, būrīšu taisīšana, putnu pazīšana, spēles un rotaļas.” Varēja apskatīt arī dažādus dzīvus putnus un trušus no Pļaviņu novada saimniecības Karlīnas.

Parkā sapulcējušies skolēni apliecina, ka pasākums ir interesants. Madars Blumbergs, Renārs Bražis, Kaspars Štrāls, Zigmunds Štrāls un Anatolijs Hodaņonoks kopā taisījuši putnu būri. Viņi iepriekš to jau darījuši. Materiāli sagatavoti, un būris tikai jāsanaglo. „Tā ir vienkārši, bet, ja materiāli pašiem būtu jāsazāģē, tad nemaz nebūtu tik ātri un viegli. Šādos būrīšos dzīvo strazdi vai zīlītes. Tie jātaisa, lai putniņiem būtu, kur dzīvot,” saka zēni.

Arī skolniecēm Annai Rinkevicai un Kitijai Statevičai liecies interesanti, jo pirms tam viņas daudzus putnus neesot pazinušas. „Būrīti gan netaisīsim, jo redzējām, ka citām meitenēm tas neiznāca un bija jājauc ārā,” atzīst meitenes.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi