Aizvērt

Pievērsīsies Ķimales muižai

2019. gada 10. aprīlī, 01:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Pievērsīsies Ķimales muižai
Ķimales muiža Padures pagastā pamazām pārvēršas graustā. Jau tagad par bīstamu atzīts šķūnis, arī parka koku aizlūzušie zari apdraud garāmgājējus.
Foto: Lāsma Reimane
Kopš Padures skola no Ķimales muižas pārcelta uz Deksni, vēsturiskais objekts un tā apkārtne kļūst aizvien nekoptāka.
Par to padurnieki ar pašvaldības pārstāvjiem runāja sapulcē, interesējoties, vai īpašniekam nepienākas sods par piemēsloto apkārtni, nekopto parku un ēku, kas drīz jau kļūs apkārtējiem bīstama. Pie muižas izveidojusies dzertuve, mētājas pudeles un atkritumi, pa asfaltēto ceļu lielā ātrumā braukalējot automašīnas.

Valsts policijas inspektors Māris Vikštrems skaidroja, ka par nesakoptību vajadzētu ziņot pašvaldības policijai, bet pats solīja runāt ar ceļu policistiem, lai pakontrolē trakos braucējus un arī tos, kuri pie muižas mēdz atpūsties. Kā uzsvēra domes nekustamo īpašumu nodaļas vadītājs Klāvs Svilpe, ja ēka ir apkārtējiem bīstama, sods ir paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis.

Domes priekšsēdes vietnieks Viktors Gotfridsons teica, ka ziņu pašvaldības policijai nodos, un solīja, ka pašvaldība šim objektam pievērsīsies nopietni: atkārtoti sazināsies ar īpašnieku Aivaru Muravski, muižu apskatīs būvinspektors. „Man nav neviena piemēra, kad viss būtu beidzies labi ar tiem objektiem, kas sapirkti ziedu laikos. Tagad visi ir grausti, kas pašvaldībai vai nu jāatpērk, vai kā citādi jāsakārto, jo īpašniekus dažkārt nevar pat atrast,” atzina V.Gotfridsons.

Padurnieks Andris Grīnvalds piebilda, ka vajadzētu valsts līmenī pieņemt likumu, kas šādos gadījumos palīdzētu ar īpašniekiem tik galā: „Vajadzētu tā: kad pērc īpašumu, jāiesniedz arī trīs gadu plāns, ko esi iecerējis darīt. Ja nenotiek pēc plāna, dome varētu īpašumu vienkārši atņemt. Cik jau tagad pašvaldība nav nojaukusi graustus, lai tie nekrīt kādam uz galvas!”

Pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Lange Kurzemniekam pastāstīja, ka A.Muravskis Ķimales muižu nopirka 2012. gadā: „Tolaik plāni bija lieli, bet tagad, cik izdodas sazvanīt, viņš nekad nav Latvijā, jo biznesa intereses ir citur. Uz visiem jautājumiem par muižu atbilde ir tāda, ka Latvijā nav sakārtota nodokļu sistēma, ka te neko nevar ieguldīt, nekādu biznesu nevar attīstīt.

Kad viņš muižu pārņēma, tajā varēja dzīvot. Toreiz ieteicu, lai tur iemitina kādu cilvēku. Viņš atbildēja, lai es tādu sameklējot. Tas pats bija ar zāles pļaušanu – teicu, lai kādam par darbu samaksā. Pļāvējus viņam pat atradu, bet īpašnieks līdz galam nesamaksāja.”
Komentāri
Nauris
2019. gada 10. aprīlī, 19:29
Gadus pāris atpakaļ pļāvu Muravskim parku ap muižu, samaksāt samaksāja, vienubrīd piedāvāju regulāri apsaimniekot parku, bet tālāk par ideju arī nekur netikām. Cik nopratu nebija gatavs maksāt tādu summu.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi