Aizvērt

Krāsu prieks sācies

2019. gada 10. aprīlī, 08:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Krāsu prieks sācies
„Tumšajā laikā jāmāk sevi nodarbināt, lai būtu priecīgāk, un puķu audzēšana ir ļoti laba terapija,” teic puķu audzētāja Sintija Gailīte.
Foto: Lāsma Reimane
Īvandes pagasta zemnieku saimniecībā "Rogas" vairākās siltumnīcās krāšņi saziedējušas atraitnītes. Tās pirmās sāk tirgot ziedu un stādu audzētāji. Arī "Rogu" saimniece Sintija Gailīte ar saviem ziediem jau divas nedēļas dodas uz tirgu.
Atraitnītes sētas pērn augustā un pārzieminātas neapkurināmā plēves siltumnīcā. „Tām rudenī jau sāk raisīties ziediņi, pēc tam visu ziemu pieņemas zaļā masa, bet pavasarī, tiklīdz ir vairāk saules, tās uzreiz ir ziedos. Atraitnītēm nevajag apkurināmu siltumnīcu – ja ir liels sals, tām uzklāj agroplēvi,” saka S.Gailīte.

Pašā tirgošanas sākumā stādus iegādājoties tikai īsteni entuziasti. „Lielākā daļa cilvēku mīl komfortu un domā: „Man salst, un puķītei arī ir auksti, kā es iešu stādīt un darboties?” Bet ir arī tādi, kuru dvēseles dzīvo līdz ar krāsām un puķēm, nebaidās aukstuma, iestāda sev mazu balkona kastīti un neatkarīgi no laika apstākļiem tiek pie skaistuma.” Šobrīd laukā jau varot stādīt arī citas ziemcietes – tās, kuras ir ārā pieraktas. Piemēram, lavandas varot pārstādīt, bet ne šīgada siltumnīcā sētās.

Katru gadu Rogu siltumnīcās parādoties kāds jaunums – šogad būšot begonijas un nokarenas pildītās petūnijas ar gigantiskiem ziediem. „Pagaidām pati tās esmu tikai katalogā redzējusi. Rudenī, kad pasūtām stādiņus, lasām aprakstus, un var teikt, ka pērkam kaķi maisā.”

Cilvēku ziedu gaume esot atšķirīga, bet S.Gailīte novērojusi: ja saules bijis maz, cilvēki grib dzeltenās atraitnes, bet, ja ziemā nav bijis sniega, tad vairāk izpērkot baltās. Daudzi izvēlas sastādīt kasti uz balkona vai dobi ar krāšņiem ziediem – gluži kā pļavu vasarā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi