Aizvērt

Savā darbnīcā, savā svētnīcā

2019. gada 10. aprīlī, 05:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Savā darbnīcā, savā svētnīcā
Foto: Madaras Atiķes arhīvs
Padures pagasta „Medulājos” top melnās keramikas darbnīca un ceplis. Tur saimniekos un savus enerģētiski vērtīgos darbus radīs svēpētās jeb melnās keramikas amata meistare Madara Atiķe, kura ir viena no retajām keramiķēm, kas neizmanto podnieka virpu, bet strādā tikai ar koka un sudraba karotēm.
Madaras trauku radīšanas tehnika ir īpaša – tie top bez virpas, lipinot māla strēmeli pie strēmeles. Pēc tam ar koka karoti tiek veidota forma, bet ar sudraba karoti, mālu nogludinot, aizvērtas poras. Meistare stāsta: „Pirmajā dienā var izveidot tikai pašu karkasu, nākamajā dienā ar koka karoti tam iedodu raksturu, trešajā ar sudraba karoti glaudu ciet poras un daru to pa saulei. Man svarīgs rāmums un ritms. Var jau tā haotiski, bet to jūt arī enerģētiski. Arī sudraba karoti izvēlējos, pateicoties meitai. Ēdot ar tādiem piederumiem, pēkšņi iedomājos – bet tos taču var savienot! Mālā ir tik daudz dzelzs, sudrabs arī ir dzelzs, un no tā tiek ieēdināti daudzi sudraba joni. Naži mājās nav tik spīdīgi, kādas kļuvušas karotes.”

Vairāk 10. aprīļa Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi