Aizvērt

Gada balva medniecībā

2019. gada 15. aprīlī, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Gada balva medniecībā
Jānis Iesalnieks visu mūzu strādājis mežsaimniecībā, saņēmis Zemkopības ministrijas atzinību par centību nozares attīstībā, tagad tai pievienojis arī balvu par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā.
Foto: Lāsma Reimane
„Ieguldījums medniecībā ir nepārtraukta kompromisu meklēšana atkarībā no situācijas mežsaimniecībā un lauksaimniecībā,” saka ilggadējais mežkopis Jānis Iesalnieks, kurš tikko saņēmis Latvijas Mednieku savienības (LMS) Gada balvu par nozīmīgu ieguldījumu Kurzemē.
J.Iesalnieks mežsaimniecībā nostrādājis 40 gadus, no tiem 17 gadus bijis virsmežzinis Kuldīgā, pēc Valsts meža dienesta optimizācijas – Dienvidkurzemē. Šobrīd viņš strādā kā individuālais konsultants mežkopībā. Kopš 1985. gada ir mednieks un medību kolektīva Rudupe biedrs, bet atzīst, ka pats neesot pārāk aizrautīgs mednieks, jo vairāk domā par floras un faunas sabalansēšanu. „Strādājot Dienvidkurzemes virsmežniecībā, lielu uzmanību pievērsām tam, lai maksimālie medību limiti tiktu plānoti racionāli un objektīvi,” teic laureāts. „Meklējām kompromisu, lai saglabātu dzīvnieku skaitu mežā, kas ļoti patīk medniekiem. Vienlaikus centāmies aizsargāt mežsaimnieku un lauksaimnieku intereses. Latvijas Mednieku savienības skatījumā mums izdevies būt samērā objektīviem, jo pilnībā apmierināt visu vēlmes nav iespējams.”

Pēc J.Iesalnieka teiktā, situācija mežsaimniecībā un medniecībā ik pa laikam mainās. Mainoties arī cilvēku attieksme, jo mežs aug un no attieksmes atkarīgs arī dzīvnieku skaits. Vislabāk, ja lauksaimnieks ir arī mežkopis un mednieks, tad viņš pats var novērtēt saimniecību no visiem aspektiem. J.Iesalniekam īpašumā ir mežs, ar lauksaimniecību gan viņš nenodarbojas. Pēdējā laikā lauksaimniekiem dzīvnieki vairs lielu skādi nenodarot, jo Āfrikas cūku mēra dēļ ievērojami samazinājies mežacūku skaits. Savukārt briežveidīgo populācija ir liela, tas nepatīkot meža īpašniekiem.

LMS Gada balvas Jaunmoku pilī dala jau piekto reizi. Tās piešķir izcilākajiem medību saimniecības pārstāvjiem par mūža vai nozīmīgu ieguldījumu Latvijā un reģionos, kā arī par atbalstu medniecībā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi