Aizvērt

Kad ciešanas pārvēršas priekā

2019. gada 22. aprīlī, 10:33
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Kad ciešanas pārvēršas priekā
Foto: Daina Tāfelberga
„Viņš dzīvo, mūsu patvērums, Viņš mūs vairs neatstās. Un svētkus šos Viņš devis mums priekš atjaunošanās,” ar šajos Lieldienu garīgās dziesmas vārdos ietverto domu izskanēja Kristus augšāmcelšanās dievkalpojumi mūspuses baznīcās.
Kuldīgas novada Snēpeles draudzē svētdien kalpoja mācītāja, Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes dekāne Dace Balode. Sprediķī viņa atgādināja epizodi, kad Jēzus parādās Marijai Magdalēnai (Jāņa evanģēlijs 20:11-28). Sieviete raud, jo neatrod vairs Jēzu kapā, kur tas guldīts pēc krustā sišanas. Mācītāja aicināja pārdomāt, ko mums šodien nozīmē gandrīz divtūkstoš gadu senais notikums. Minētais stāsts neliecina, ka Lieldienas sākas ar gavilēm, bet gan ar sāpēm un ciešanām. Sieviete stāv pie tukšā kapa un raud, jo, šķiet, zaudējusi visas cerības. „Arī mēs katrs kādreiz esam kaut ko zaudējuši,” teica D.Balode. „Zaudējums nozīmē, ka nekad vairs nebūs tā, kā kādreiz. Ar raudāšanu sākas stāsts par Lieldienām, un mums nevajadzētu ātri paskriet garām šīm asarām. Tās ir ceļš uz Dievu. Marija Magdalēna izraud savas sāpes, bet tās pārvēršas priekā, kad viņa saprot, ka aiz muguras stāvošais ir Jēzus un viņu uzrunājis. Un tajā brīdī Lieldienas kļūst par Lieldienām. Gaisma ienāk tumsā. Parādās jaunas iespējas, un dzīvība turpinās.”

Dievkalpojumu krāšņāku darīja ziediem un saplaukušiem zariem rotātā baznīca, bet skanīgāku – ērģelnieces Noras Bitenieces atskaņotie korāļi, Snēpeles senioru ansambļa dziedātās dziesmas un Aizputes mūzikas skolas audzēknes Paulas Rebekas Bitenieces (akordeons) un Hannas Cinovskas (ērģeles) priekšnesumi.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi