Aizvērt

Skolēni izmēģina braukt reibumā

2019. gada 26. aprīlī, 06:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Skolēni izmēģina braukt reibumā
Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 12. klasei jautrību izraisīja šķēršļu josla ar stūri rokās un brillēm, Deg ēkas, kūla un meži kas imitē 2,5 promiļu reibumu.
Foto: Jolanta Hercenberga
Kāda ir sajūta – braukt 2,5 promiļu reibumā, kā atsprādzēties un izkļūt no automašīnas, ja tā avarējusi un apgāzusies uz jumta, to simulatorā izmēģināja Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 12. klases audzēkņi.
Šādas mācības viņiem piedāvātas Ceļu satiksmes drošības direkcijas projektā Gada autovadītājs, kurā dažādu Latvijas skolu 300 klašu konkurencē kuldīdznieki iekļuvuši 30 labāko vidū. Pirmajā kārtā visiem bija jāizpilda tests ar 15 jautājumiem. Vērā ņemts klases labākais rezultāts, un tas padevies Ievai Dambītei-Dambergai. Katarina Dintere stāsta, ka tests bijis samērā viegls, jo klasē gandrīz visi ieguvuši autovadītāja apliecību. Vajadzējis zināt arī par alkohola ietekmi uz bremzēšanu un citiem aspektiem konkrētās situācijās. 30 labākos rezultātus sasniegušajiem Gada autovadītāja instruktori stāstīja, cik svarīgi automašīnā piesprādzēties, kā avārijas brīdī var pasargāt kakla balsts, cik ilgā laikā izzūd izdzertā alkohola ietekme u.tml. Skolēni izmēģināja atsprādzēties, kad auto apgāšanās simulatorā atradās ar kājām gaisā, un pārliecinājās, ka ar reibumu imitējošajām brillēm, neuzskrienot šķēršļiem, ir sarežģīti izstaigāt pat ļoti vieglu trasi.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kur lasāt laikrakstu “Kurzemnieks”?
Abonēju laikraksta drukāto versiju gadam
Abonēju laikraksta drukāto versiju trim mēnešiem
Abonēju laikraksta drukāto versiju mēnesim
Abonēju laikraksta elektronisko versiju
Pērku regulāri
Nopērku, ja pamanu man interesējošu tēmu
Sekoju “Kurzemniekam”” sociālajos medijos
Izlasu citur - bibliotēkā, pie kaimiņa u.c.
Nelasu
Kurzemnieks Horoskopi