Aizvērt
Vecākas ziņas
Mūsējie – atšķirīgi, bet vienlīdz skaisti

Mūsējie – atšķirīgi, bet vienlīdz skaisti

2018. gada 10. augustā, 04:00
„Kurzemē ir skaisti un daudzveidīgi meži,” atzina Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) konkursa "Sakoptākais mežs" žūrija, viesojoties mūspusē un dabā vērtējot finālistus.
Saulesbrilles – aizsargā un labi izskatās

Saulesbrilles – aizsargā un labi izskatās

2018. gada 10. augustā, 03:00
Kādas ir šīs vasaras modes tendences, un kādas saulesbrilles labprātāk izvēlas pilsētas ielās satiktie? Blogere un modes pazinēja Ketija Gražule stāsta, ka šovasar aktuālas esot 90. gadu formas brilles.
To vajadzētu rādīt cilvēkiem

To vajadzētu rādīt cilvēkiem

2018. gada 10. augustā, 00:00
„Mēs bijām tur, kur neviens nav bijis,” tagad visiem lepojas fotogrāfu plenēra „Karosta – foto osta” dalībnieki. Tāda vieta tiešām pastāv, tā ir bijusī armijas munīcijas noliktava. Vēl senāk – krasta artilērijas baterija, būvēta reizē ar visu Liepājas cietoksni. Samērā labi saglabājusies, jo nav spridzināta un visu pastāvēšanas laiku tikusi apsaimniekota. „Mēs esam tikuši uz Tobago,” pieteikdamies apsargam, smejas Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra (VAMOIC) ekspluatācijas inženieris Andris Stolovskis.
Visi prasa sklanduraušus

Visi prasa sklanduraušus

2018. gada 9. augustā, 00:00
Sklandrausis, dižrausis, burkānrausis jeb žograusis jau izsenis uzskatāms par kurzemnieku lepnumu. Latviešu tradicionālais rausis kļuvis par pirmo lauksaimniecības produktu Latvijā, kas tiek aizsargāts Eiropas Savienības līmenī, taču tradīcijas kopēju nav nemaz tik daudz. Dundadzniece Elma Zadiņa no „Jaunsniķeriem" šajā jomā ir īsta meistare – viņa cep ne tikai dižraušus, bet, izmantojot samaltus kviešu un rudzu graudus, gatavo arī pūteli.
Restaurē koka detaļas senai ēkai

Restaurē koka detaļas senai ēkai

2018. gada 8. augustā, 08:00
Kuldīgā šonedēļ notiek starptautiska restaurācijas darbnīca, kurā piedalās 20 amatnieki no Latvijas, Lietuvas, Somijas, Norvēģijas, Francijas, Indijas un Ekvadoras.
Smilšu skulptūras par godu svētkiem

Smilšu skulptūras par godu svētkiem

2018. gada 8. augustā, 06:00
Ventspils smilšu skulptūru festivālā "Zelta smilšu grauds", kura tēma bija "Svētki", Kuldīgas mākslas skolas audzēkņi hobija grupā ieguvuši otro vietu.
Zīmējums uz ķermeņa – izjūtu paušana

Zīmējums uz ķermeņa – izjūtu paušana

2018. gada 8. augustā, 05:00
Tetovējumu, kas uz ķermeņa saglabājas mūžam, pēdējā laikā izvēlas ļoti daudz cilvēku. Kas mudinājis spert šādu soli, jautājām dažiem no viņiem. Savukārt, kādas ir tetovēšanas tendences un kā tās mainījušās pēdējos septiņos gados, stāsta tetovēšanas salona „Nead le art” īpašniece Līga Gailīte. Vairāk 8. augusta „Kurzemniekā”.
Dizaina filmu festivāls un vasaras skola – vienlaikus

Dizaina filmu festivāls un vasaras skola – vienlaikus

2018. gada 8. augustā, 04:00
„Programmā vienmēr piedāvājam augstāko kvalitāti – dažādos pasaules festivālos godalgotās labākās filmas par mākslu un dizainu,” tā par programmas izvēli sestajam Dizaina filmu festivālam Kuldīgā saka tā rīkotājs Māris Prombergs.
Grib mainīt pabalstu sistēmu

Grib mainīt pabalstu sistēmu

2018. gada 8. augustā, 01:00
„Pašreizējā bezdarbnieku pabalstu sistēma nemotivē cilvēku strādāt,” secināja uzņēmēji Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes reģionālās padomes sēdē Kuldīgā.
Baltā zvirbuļa dabas izjūta

Baltā zvirbuļa dabas izjūta

2018. gada 7. augustā, 00:00
„Drusciņ ir tāda baltā zvirbuļa sajūta," neslēpj 31 gadu vecais gleznotājs Jānis Judins, kurš neraksturīgi jaunajai paaudzei pārstāv klasisko glezniecību un strādā lielākoties plenēra žanrā. Lai kāds gadalaiks pašlaik būtu, mākslinieks to labprāt gleznotu. Dotos dabā, ļautos tās harmonijai un censtos tajā ieraudzīto un izjusto pārnest gleznās. Ikviens gada cēliens, kas aiz loga, zem debess, viņaprāt, ir vislabākais laiks gleznošanai.
Izsakies par koku zāģēšanu!

Izsakies par koku zāģēšanu! 6

2018. gada 6. augustā, 08:00
Vēl līdz 8. augustam ikviens var aizpildīt aptaujas anketu, vai Kuldīgā nozāģēt 17 kokus Kalpaka ielā pie vecās slimnīcas, bet līdz 15. augustam – vai likvidēt 121 koku Pārventas parkā.
Laiks domāt un meklēt atbildes par sevi

Laiks domāt un meklēt atbildes par sevi

2018. gada 6. augustā, 07:00
Lukrēcija Rozano, skolotāja no Itālijas, pēc Kuldīgā pavadītajiem astoņiem mēnešiem: „Es patiešām šo zemi mīlu, jo te jūtams īpašs dabas gars. Itālijā pirmatnējību un ciešo saikni ar dabu esam pazaudējuši.” Intervija 6. augusta „Kurzemniekā”.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi