Aizvērt
Nākamajā numurā trešdien, 14. novembrī
  • Kā sadzīvot ar migrēnu.
  • Lāčplēša diena Kuldīgā un Rudbāržos.
  • Kāds būs kultūras centrs.
  • Sarunā Dzintra Freimane.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 129
Drukātās avīzes e-versija Nr. 129 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Klimats mainās, un jāspēj tikt tam līdzi

Klimats mainās, un jāspēj tikt tam līdzi

2018. gada 30. jūlijā, 00:00
Mūsdienās jautājums par klimata pārmaiņām ir viens no aktuālākajiem tematiem. Izmaiņas ir globālas, tomēr to lokālās izpausmes atkarīgas no reģionālajiem apstākļiem un īpatnībām. Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes profesore, klimata pārmaiņu pētniece Agrita Briede skaidro, ka tā ir kompleksa un dinamiska sistēma. Klimats ir mainījies vienmēr, tomēr pēdējo apmēram 40 gadu laikā tas noticis ļoti strauji. Rodas arī ekstremālas dabas parādības, kas ietekmē gan infrastruktūru, gan saimniekošanu. Pielāgoties tām ir ļoti grūti, bet, domājot par nākotni, jāmēģina to darīt.
Kā izaudzēt labus kartupeļus

Kā izaudzēt labus kartupeļus

2018. gada 27. jūlijā, 08:00
Ap 40 kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju Padures "Upeskalnos" pulcējās uzņēmuma "Upeskalni AB" rīkotajā Kartupeļu dienā. Seminārā speciālisti stāstīja par jaunumiem, bet šefpavāra, padurnieka Raimonda Zommera meistarklasē tika nogaršoti dažādi latviešu otrās maizes ēdieni.
Pilsētā viss vienos ziedos

Pilsētā viss vienos ziedos1

2018. gada 27. jūlijā, 06:00
Konkursa "Skaistākais Kuldīgas dārzs un sakoptākā teritorija" komisija devusies pirmajā izbraukumā un apskatījusi krāšņāko dārzu kandidātus.
Sporta spēlēs samarieši atgūst spēku

Sporta spēlēs samarieši atgūst spēku

2018. gada 27. jūlijā, 02:00
„Palīdzot citiem, tiek atdots daudz enerģijas, tādēļ pašiem vajag uzlādēt baterijas,” tā dienesta "Samariešu atbalsts mājās" vadītājs Viesturs Kleinbergs saka par darbinieku sporta spēlēm Rudbāržu pagasta atpūtas vietā "Kamenes". Tur Latvijas Samariešu apvienībā (LSA) strādājošie trešo gadu ierodas atpūsties, labāk iepazīties un sajust kopības garu.
Atstāt ziņu nākamajām paaudzēm

Atstāt ziņu nākamajām paaudzēm

2018. gada 27. jūlijā, 00:00
„Bijušo Skrundas lokatora teritoriju gribu padarīt par tādu vietu, kurā redzama vēsture,” tā saka Laimonis Kops, būvinženieris, tehnisko zinātņu doktors, Raņķu pagasta "Kuncu" māju un zemes mantinieks.
Paši zina, ko vajag, un paši dara

Paši zina, ko vajag, un paši dara1

2018. gada 25. jūlijā, 14:00
Pagājušogad Alsungas, Skrundas un Kuldīgas novadā ar Eiropas programmas "LEADER" atbalstu uzņēmējdarbībā radīti astoņi jauni vai uzlaboti piedāvājumi, sarīkotas 12 sabiedriskās aktivitātes, radīti desmit jauni vai uzlaboti publiski pieejami objekti.
Caur ērkšķiem līdz harmonijai

Caur ērkšķiem līdz harmonijai1

2018. gada 25. jūlijā, 12:00
„Noslēpumu man nav. Lai mans stāsts ir kā liecinājums pamesta bērna dzīvei un tam, cik svarīga ir pieaugušo sapratne un atbalsts,” saka Alsungas bērnunama bijušais audzēknis Edgars Štāls.
Ar karstumu cīnās, kā var

Ar karstumu cīnās, kā var5

2018. gada 25. jūlijā, 08:00
Šobrīd, kad gaisa temperatūra sasniedz pat 30 grādus, darbinieki iestādēs un uzņēmumos meklē veidus, kā karstumu pārciest.
Kuldīgā pārsteidz ziedotāju atsaucība

Kuldīgā pārsteidz ziedotāju atsaucība

2018. gada 25. jūlijā, 04:00
Biedrība "Saviem spēkiem" pārsteigta par kuldīdznieku atsaucību akcijā "Drosmes kaste", kuras nolūks ir vākt jaunas rotaļlietas onkoloģijas pacientiem Rīgas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas onkoloģijas nodaļā.
Bezmaksas smēķēšanas atmešanas nodarbības

Bezmaksas smēķēšanas atmešanas nodarbības

2018. gada 24. jūlijā, 16:35
Kuldīgas un tuvējo apkaimju pieaugušie, kuri vēlas atmest smēķēšanu, aicināti pieteikties bezmaksas nodarbībām, kas no 6. līdz 27. augustam notiks Kuldīgas Mākslas namā.
Gluži kā datorspēļu dzejnieks

Gluži kā datorspēļu dzejnieks

2018. gada 20. jūlijā, 08:00
Datorspēļu radīšanā esot kas dzejisks – tā par savu nodarbošanos stāsta kuldīdznieks NAURIS KRAUZE. Jau gadus 15 viņš datorspēlēm zīmē grafiku un animāciju. Nauris dara to, par ko sapņojis jau kopš bērnības.
Cilvēki ir gatavi palīdzēt

Cilvēki ir gatavi palīdzēt

2018. gada 19. jūlijā, 17:10
16. jūlija rītā Kuldīgā varēja ziedot asinis, lai nodrošinātu krājumus slimniekiem, kā arī palīdzētu kuldīdzniekam Jānim Jansonam, kurš ārstējas Gaiļezera slimnīcā.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi