Aizvērt
Nākamajā numurā trešdien, 24. jūlijā
  • Vai celt minimālo algu?
  • "Pazīsti! Atbalsti! Sargā!" – pielikums par zivīm.
  • Vispusīgā Baiba Svjatska.
  • Pētera ielas stāsti.
  • Teikvondo cīkstone Džesika Logina.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 82
Drukātās avīzes e-versija Nr. 82 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Latvijas floristes Francijā uzvar

Latvijas floristes Francijā uzvar

2019. gada 17. jūlijā, 00:00
Kuldīgas uzņēmēja, floriste Lāsma Ciekause ar Latvijas kolēģēm Rožu festivālā Francijas pilsētā Duē Lafontēnā ieguvusi 1. vietu.
Arī kaimiņiem viegli negāja

Arī kaimiņiem viegli negāja

2019. gada 17. jūlijā, 00:00
Ikšķilieši protestē, pašvaldības šķendējas par informācijas un dialoga trūkumu, atsevišķas pat paudušas gatavību vērsties tiesā. Tā visa cēlonis ir plānotā administratīvi teritoriālā reforma, un jau šobrīd skaidrs, ka pašvaldību apvienošanās nenoritēs viegli. Taču raiti nav klājies arī Igaunijai, kur šāda reforma notika pirms pāris gadiem.
Ar četriem bērniem grūti neesot

Ar četriem bērniem grūti neesot

2019. gada 16. jūlijā, 14:45
Mairita un Vitālijs Pupuri ar četriem bērniem savulaik pieredzējuši materiālas grūtības, bet tagad teic, ka dzīve kļuvusi labāka un daudzbērnu ģimenēm nemaz neejot slikti.
Ģimenes ārstu vidē – milzu plaisas

Ģimenes ārstu vidē – milzu plaisas1

2019. gada 16. jūlijā, 00:00
Ģimenes ārstes LĪGAS BĪLĀNES prakses atvēršana šīgada martā bija notikums ne tikai Saldus novada Lutriņu pagasta iedzīvotājiem, kas pēc iepriekšējās dakteres aiziešanas pensijā nepalika bez primārās veselības aprūpes, bet arī tādēļ, ka pagājuši 20 gadi kopš jauna ārsta atnākšanas. L. Bīlāne pastāsta, ka otra jaunākā ģimenes ārste Saldus novadā strādā kopš laika, kad Līga bija vidusskolniece un pati reģistrējās pie viņas par pacienti.
„Bez kultūras es nevaru”

„Bez kultūras es nevaru”

2019. gada 15. jūlijā, 00:55
Kristīne Afanasjeva cieši saistīta ar Kuldīgas kultūras dzīvi: strādā kultūras centrā un ir arī viena no četrām gidēm uzņēmuma Goldingen Train dzīvajā muzejā Senās Kuldīgas stāsts Jelgavas ielā.
Mācīties nekad nav par vēlu

Mācīties nekad nav par vēlu

2019. gada 15. jūlijā, 00:02
Jūrmalnieks Andris Andersons 57 gados beidzis Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma mēbeļu dizaina programmu un savu diplomdarbu – spēļu galdu ar diviem saliekamiem soliņiem – uzdāvinājis Kuldīgas bibliotēkas bērnu literatūras centram.
Pašvaldību reforma – veiksmes stāsts vai jaunas problēmas?

Pašvaldību reforma – veiksmes stāsts vai jaunas problēmas?

2019. gada 15. jūlijā, 00:00
Vārdi "administratīvi teritoriālā reforma" šogad Latvijā atkal ir īpaši aktuāli. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aktīvi rīko konsultācijas ar novadu deputātiem par iecerēto reformu. Pašvaldību attieksmē pret piedāvātajām pārmaiņām pagaidām iezīmējas tādas kā trīs līnijas. Daļa nogaida. Īpaši tas raksturīgs reģionālās attīstības centriem, kuriem tāds statuss arī paliks. Ja pievienos mazākos novadus, neko darīt – pieņems. Savukārt daļa no tiem, kuriem draud pievienošana, protestē. Sevišķi jau novadi, kuri kaut nelieli, tomēr noteiktās funkcijas veic. Vēl ir pašvaldības, kas it kā piekrīt reformai, vien sūdzas par ministrijas piedāvāto modeli, tāpēc izvērtē citus iespējamo pārmaiņu variantus. Taču pašreizējiem notikumiem un plāniem ir arī krietni sena priekšvēsture.
Par vienu graustu mazāk

Par vienu graustu mazāk1

2019. gada 12. jūlijā, 06:00
Šonedēļ Turlavas pagasta Ķikuros igauņu uzņēmuma "Fixdem Eesti" filiāle Latvijā nojauc dzīvojamo māju Ezera ielā 6.
Dzemdībās – smieklu gāze

Dzemdībās – smieklu gāze8

2019. gada 12. jūlijā, 01:00
Jau divas nedēļas Kuldīgas slimnīcas dzemdību nodaļā sāpju mazināšanai sievietes var izmantot slāpekļa oksidulu jeb smieklu gāzi.
Kad var no sirds spļaut ķiršu kauliņus

Kad var no sirds spļaut ķiršu kauliņus

2019. gada 12. jūlijā, 00:00
Neparastajās Pelču pagasta ģimeņu sporta spēlēs uzvarējusi komanda "Savējie": Zane Pelčere, Eduards Skujiņš, Aivita Arta Papava un Nikola Nagle. Bet ieguvēji bijuši visi 43 dalībnieki no 14 komandām.
Novadi rok dziļāk

Novadi rok dziļāk

2019. gada 11. jūlijā, 12:50
Rīt iznāks pirmais projekta "Novadi rok dziļāk" pielikums. Šoreiz tajā par administratīvi teritoriālo reformu, uzsākto izglītības reformu un veselības aprūpes reformu.
Liels gods un cerības

Liels gods un cerības2

2019. gada 10. jūlijā, 08:00
„Vai Egils Levits būs visas tautas prezidents, kā solījis, to redzēsim, bet skaidrs, ka saskarē ar citu valstu prezidentiem viņš būs līdzvērtīgs,” tā pēc dalības jaunā Latvijas prezidenta inaugurācijā pirmdien Nacionālajā bibliotēkā atzina "Suitu dūdenieku" vadītājs Juris Lipsnis.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kam jaunajam Latvijas prezidentam valstī visvairāk būtu jāpievērš uzmanība ?
tiesiskumam
nevienlīdzības mazināšanai
starptautiskām attiecībām
tēla veidošanai
cilvēciskām attiecībām
birokrātijas mazināšanai
drošībai
Kurzemnieks Horoskopi