Aizvērt
Kad atrasts īstais virziens

Kad atrasts īstais virziens

Vikija Poriete pati ir noteicēja pār savu darbdienu ritmu – viņa ir tulkotāja un var izvēlēties, kad sēsties pie datora un sākt darbu. Uzņēmīgā jauniete prot sevi disciplinēt un atrod laiku gan lasītāju klubiņam Kuldīgas bibliotēkā, gan spāņu valodas kursiem, gan citām nodarbēm.
2020. gada 21. janvārī, 07:00
Nākamajā numurā piektdien, 24. janvārī
  • Jūrkalnieki spriež, kam pievienoties.
  • Top Kuldīgas vecpilsētas lokālplānojums.
  • Skrundas uzņēmēja Ilze Fricsone un „TRIK’ design”.
  • Sākas Žurkas gads.
  • Starp televīziju un virtuālo vidi.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 6
Drukātās avīzes e-versija Nr. 6 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Brīvprātīgais darbs – milzīgs ieguvums

Brīvprātīgais darbs – milzīgs ieguvums

2020. gada 3. janvārī, 05:00
„Katram ir kāds vaļasprieks – man tas ir brīvprātīgais darbs, un no tā gūstu prieku,” saka studente Zane Lagzdiņa, kura divus gadus ir Pelču pagasta jauniešu koordinatore un 2018. gadā Latvijā ieguvusi titulu „Gada brīvprātīgais”. Viņa uzskata, ka tāds darbs ir neizmērojama pieredze. Kā kļūt par brīvprātīgo, uzziniet 3. janvāra „Kurzemniekā”!
Vāc ziedojumus mākslas telpai jauniešu mājā

Vāc ziedojumus mākslas telpai jauniešu mājā

2020. gada 3. janvārī, 04:00
Aizvadītajās brīvdienās Kuldīgas jauniešu mājā notika simboliska Jaungada sagaidīšanas diskotēka. Lai apvienotu patīkamo ar lietderīgo, šoreiz ieeja bija par ziedojumiem – visa nauda tiks izlietota telpu labiekārtošanai.
Vai plēšas par teritoriju?

Vai plēšas par teritoriju?

2020. gada 3. janvārī, 03:00
Tai sabiedrības daļai, kas nav nekādi saistīta ar medībām, bet padzird, ka vienā vai otrā pusē to cienītāji mēģina tikt pie jaunām platībām, var rasties priekšstats, ka mednieki ne vien vaktē meža zvērus, bet arī domā, kā citam atņemt kumosu jeb apmedījamās zemes gabalu. Kā panākt, lai kaza dzīva un vilks paēdis, lasiet 3. janvāra „Kurzemniekā”!
Gada putns – zivju dzenītis

Gada putns – zivju dzenītis

2020. gada 3. janvārī, 00:00
Latvijas Ornitoloģijas biedrība par šīgada putnu izvēlējusies zivju dzenīti ("Alcedo atthis"), jo par upēs mītošo putnu sugām informācijas maz.
Vai cilvēki grāmatas lasa arvien mazāk?

Vai cilvēki grāmatas lasa arvien mazāk?

2019. gada 31. decembrī, 00:00
Tagad valda uzskats, ka cilvēki grāmatas lasa arvien mazāk, īpaši jaunieši, kuri brīvo laiku pavadot tikai sociālo tīklu pasaulē. Jauno žurnālistu skolas dalībnieki Monta Bērziņa, Ieva Mārsija Jurēvica un Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš centās noskaidrot, cik šis apgalvojums patiess.
Labs laiks, kad izrauties no ikdienas

Labs laiks, kad izrauties no ikdienas

2019. gada 30. decembrī, 07:00
„Tā ir mukšana prom no mājām, no ierastās vides,” tā par saviem ceļojumiem svētku laikā saka kuldīdzniece Sanita Liepiņa. Kāpēc Jauno gadu sagaidīt ceļojumā? Un kā to sagaida citviet pasaulē? Vairāk lasiet 30. decembra „Kurzemniekā”.
Siltais decembris pulcē makšķerniekus

Siltais decembris pulcē makšķerniekus1

2019. gada 30. decembrī, 04:00
Sākoties gadumijas brīvdienām, Ventā pie Kuldīgas vecā tilta radies krietns makšķernieku pieplūdums. Nav brīnums, jo globālās izmaiņas laika apstākļos liek vimbu ķērājiem sarosīties.
Mīlestības pilni Ziemassvētki

Mīlestības pilni Ziemassvētki

2019. gada 30. decembrī, 02:00
Kuldīgas neredzīgo biedrība 19. decembrī draudzes "Lielās godības ķēniņš" telpās svinēja Jēzus Kristus dzimšanas svētkus.
Egle atgādina par cilvēku

Egle atgādina par cilvēku1

2019. gada 30. decembrī, 00:00
Daudzi priecājas par lielisko ideju – šogad nevest egli no meža, bet izrotāt to koku, kas Kuldīgā aug pie ēkas Pilsētas laukumā 2. Bet retais zina, ka to savulaik iestādījis Kārlis Vainovskis, rajona galvenais arhitekts.
Informācijas telpa ir sadrumstalota

Informācijas telpa ir sadrumstalota

2019. gada 29. decembrī, 00:00
“Minu konkrētu piemēru: man Latvijas televīzijā bija intervija raidījumā “1:1”, bet nākamās dienas rītā lekcija mediju studentiem. Es prasīju, kurš redzēja? Neviens. Viens students zināja, par ko ir runa, jo vecāki bija skatījušies un teikuši: “Skaties, tavu rektoru rāda!” Tas nozīmē, ka jaunie neizmanto televīziju kā mediju. Lai skatītos filmas, jā, bet ne informācijai,” stāstīja Vidzemes Augstskolas rektors GATIS KRŪMIŅŠ. Viņš atzina, ka pats gan apmēram stundu vakarā velta “Panorāmai”, noskatās arī sporta un laika ziņas.
Vidējā latvieša uzvedības temperatūra

Vidējā latvieša uzvedības temperatūra

2019. gada 29. decembrī, 00:00
Kādas ir mūsu sabiedrības prasmes diskutēt, izteikt viedokli un uzklausīt kritiku? Vai esam iecietīgi cits pret citu un spējam pieņemt citādo? Sarunā ar Talsu novada domes deputātu EDMUNDU DEMITERU un talsenieci, aktīvu sava viedokļa paudēju, Ventspils brīvostas sabiedrisko attiecību vadītāju Ingu Ieviņu nonācām pie secinājuma, ka vidējais latvietis ir neiecietīgs pret atšķirīgo, bet tas, kāda ir politiskā vide, ir mūsu, sabiedrības, spogulis.
Brīnumlīdzekļi vēl nav izgudroti. Neuzķeries!

Brīnumlīdzekļi vēl nav izgudroti. Neuzķeries!

2019. gada 28. decembrī, 00:00
Pēdējo gadu laikā arvien populārāks kļūst veselīga dzīvesveida kults. Šī tendence sniedz iespēju alkatīgajiem brīnumlīdzekļu reklamētājiem iedzīvoties uz to cilvēku rēķina, kuri vēlas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem. Jāsaka, ka tas viņiem izdodas! Un, jo vairāk esam gatavi šādiem brīnumiem noticēt, jo vairāk solītāju atrodas. Viens no tādiem brīdi pa brīdim “izlec” acu priekšā, kad internetā meklējam informāciju par veselīgu dzīvesveidu. Laikam jau skatījumu algoritms ir pielāgojies mītam, ka veselīgi, tas noteikti ir arī... slaidi un “tievējoši”.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat degvielas cenu pieaugumu?
Braukšu kā braucu
Braukšu mazāk
Iegādāšos Lietuvā
Vairāk staigāšu kājām
Izmantošu velosipēdu
Mani tas neietekmēs
Atbalstu, jo mazināsies vides piesārņojums
Neatbalstu, jo tāpat jau viss ir dārgs
Kurzemnieks Horoskopi