Aizvērt
Nākamajā numurā otrdien, 11. maijā
  • Terases vaļā!
  • Mājdzīvnieku fotokonkurss beidzies.
  • Pilsētplānotāji par Kuldīgas attīstību.
  • Uzņēmēju ieteikumi partijām.
  • Kas jauns Snēpelē.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 36
Drukātās avīzes e-versija Nr. 36 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Slimnīcā kā otrajās mājās

Slimnīcā kā otrajās mājās

2020. gada 20. novembrī, 07:37
RITA KĻAVIŅA ir Kuldīgas slimnīcas ginekoloģijas nodaļas vecākā māsa. Dzimusi un augusi Gulbenē, tad pārcēlusies uz Ventspili, kur iestājusies medicīnas māsu skolā, bet pēc sadales atnākusi uz Kuldīgu. Intervijā Rita ļaujas emocijām un izplūst asarās, stāstot par sirdsdarbu un slimnīcu, kas viņai esot gluži kā otras mājas.
Aktīvais dzīvesveids – ģimenes gēns

Aktīvais dzīvesveids – ģimenes gēns

2020. gada 20. novembrī, 07:35
Pašlaik, kad valstī ieviesti dažādi ierobežojumi pandēmijas mazināšanai, kuldīdzniece, fizioterapeite ZANE PUŠILOVA vairāk cenšas būt laukā un doties garās pastaigās. Savulaik viņa ar panākumiem trenējās vieglatlētikā, un viņai joprojām pieder Kuldīgas vieglatlētikas manēžas rekords 300 metru skrējienā. Bet Zanes sirdslieta ir orientēšanās sports un zirgi
„Mēs varam būt krietni efektīvāki”

„Mēs varam būt krietni efektīvāki”

2020. gada 20. novembrī, 07:33
„Galvenais valstī šobrīd ir kovida pandēmija, kas kā uzliesmojums jeb otrais vilnis veļas pāri pasaulei. Īpaši tas skar Eiropu, arī Ziemeļameriku,” tā reģionālo mediju preses konferencē zūmā uzrunu sāka Ministru prezidents KRIŠJĀNIS KARIŅŠ.
Tiešsaistē - sarunas par 3x3 pasaulē

Tiešsaistē - sarunas par 3x3 pasaulē1

2020. gada 13. novembrī, 19:40
Visiem, kas grib uzzināt par to, kas ir 3x3, un paši reiz piedzīvot latvisku nedēļu, kopības sajūtu, apgūt zināšanas un iemaņas un iegūt jaunus draugus. Visiem, kas jau zina par 3x3 un vēlas gremdēties jaukajās atmiņās. Lieliska iespēja - 22. novembrī no 17.00 līdz 18.30 (pēc Latvijas laika) notiks seminārs 3x3 pasaulē Zoom platformā Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) ciklā #kultūranepadodas.
Kultūru dialogs Latvijā. Vai tāds veidojas?

Kultūru dialogs Latvijā. Vai tāds veidojas?

2020. gada 12. novembrī, 14:02
Kā Latvijā, īpaši Kurzemē, saprotamies ar mazākumtautībām? Cik daudz vēlamies tās integrēt vai asimilēt? Un cik droši par savas identitātes saglabāšanu ir mazākumtautību pārstāvji Latvijā? Tie ir jautājumi, uz kuriem meklējam atbildes.
„Laimīgs cilvēks ­– ja aizrāvies ar to, ko dara”

„Laimīgs cilvēks ­– ja aizrāvies ar to, ko dara”

2020. gada 3. novembrī, 08:52
Ar uzņēmēja gēnu un mākslinieka dvēseli – tā var sacīt par kuldīdznieku, uzņēmuma Agrotehnika un Jūrkalnes Pilsberģu kroga īpašnieku ARTURU CIMOŠKU. Uzņēmējs atzīst, ka darba nekad nav bijies – tajā pavadītās stundas neskaitot. Vai tas pareizi, viņš nezina, bet darbīgajam, impulsīvajam un izzināt kārajam raksturam esot ļoti atbilstoši.
Upīškalnā turpinās zemessardzes mācības

Upīškalnā turpinās zemessardzes mācības

2020. gada 29. oktobrī, 14:58
Gan Upīškalna, gan daudzi tā apkaimes iedzīvotāji oktobrī pamanīja, ka tur esošajā militārajā objektā tika aizvadītas intensīvas zemessardzes mācības. Kā informē Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde, mācības turpināsies arī novembrī.
Ticamas ziņas: ar kritisku un kompleksu pieeju

Ticamas ziņas: ar kritisku un kompleksu pieeju

2020. gada 26. oktobrī, 15:15
Valsts drošība aizvien vairāk tiek saistīta ar informācijas ticamību un medijpratību, kas ļauj pazīt viltus ziņas un dezinformāciju. Īpaši to saasinājusi Covid-19 pandēmija. Sociālajos tīklos burtiski bango spekulācijas par to, ka nekāda vīrusa nav, rit aģitācija pret masku nēsāšanu un sanitāro normu ievērošanu. Diemžēl ir tāda iedzīvotāju daļa, kas to pieņem par baltu patiesību, pat nepievēršot uzmanību ziņu ticamībai un to avotiem. Viena no pēdējām baumām vēsta, ka Kuldīgā Covid-19 uzliesmojums radīts mākslīgi, lai saņemtu finansiālu Eiropas atbalstu. Ko var darīt valsts un ko mēs paši, lai ticību viltus ziņām mazinātu?
Divi no trim vissmagākajiem ķirbjiem – no Kuldīgas

Divi no trim vissmagākajiem ķirbjiem – no Kuldīgas1

2020. gada 23. oktobrī, 15:35
Šodien Latvijas lielākā ķirbja čempionātā noskaidrots, ka vērienīgāko dižogu (312 x 270 cm un 226,5 kg) izaudzējusi Ingrīda Kuzmicka no Dobeles novada, bet otro un trešo vietu ieguvušas Elīza un Luīze Neimanes no Kuldīgas novada.
Jelgavas ielā slēgti tikai trīs posmi

Jelgavas ielā slēgti tikai trīs posmi

2020. gada 20. oktobrī, 10:33
No 19. oktobra Kuldīgā mainīta satiksmes organizācija saistībā ar Jelgavas ielas un tai pieguļošo ielu posmu pārbūvi, pastāstīja Kuldīgas Attīstības aģentūras vecākā projektu vadītāja Elīna Zīle.
Seminārs pārcelts, konkurss paliek

Seminārs pārcelts, konkurss paliek

2020. gada 12. oktobrī, 14:58
16. oktobrī Kuldīgas bibliotēkā senioriem paredzētā saruna Ceļazīmes mediju lietošanā pārcelta uz laiku, kad bez riska saslimt ar Covid-19 varēs tikties klātienē.
"Latvijas Pasts" jau desmito reizi aicina izvēlēties labāko pastnieku un pasta operatoru katrā Latvijas reģionā

"Latvijas Pasts" jau desmito reizi aicina izvēlēties labāko pastnieku un pasta operatoru katrā Latvijas reģionā

2020. gada 12. oktobrī, 10:46
"Latvijas Pasts" jau desmito reizi rīko tradicionālo konkursu "Mans pastnieks", lai katrā Latvijas reģionā noteiktu un godinātu to pastnieku un pasta nodaļas operatoru, kuru klienti atzinuši par precīzāko, zinošāko uz izpalīdzīgāko. Konkursa anketu iespējams aizpildīt un iesniegt tiešsaistē http://anketa.pasts.lv/, savukārt aizpildīšanai ar roku un nosūtīšanai "Latvijas Pastam" ar jau apmaksātu piegādi anketas ir ievietotas visos "Laikrakstu un žurnālu abonēšanas katalogos 2021. gadam", kas bez maksas piegādāti lasītāju pastkastītēs. Anketas iespējams iesniegt līdz 2021. gada 31. janvārim.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kādas ir jūsu ieceres, ko rosina pavasara iestāšanās?
Sēt sēklas stādu audzēšanai
Darbi siltumnīcā
Dārza plānošana
Apkārtnes uzkopšana
Logu mazgāšana
Pastaigas dabā
Došanās pārgājienā
Sportiskas nodarbes ārā
Gatavot maltītes ārā uz grila
Šķūnīšu, garāžu kārtošana, atbrīvojoties no nevajadzīgā