Aizvērt
"Novada garšas" pikniks pie Nabes ezera

"Novada garšas" pikniks pie Nabes ezera

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs arī šogad turpina tradicionālās "Novada garšas" pasākumus. Jau otro gadu mūspuses mājražotāji savus labumus rādīja Padures pagastā kempingā "Nabīte", bet Covid-19 dēļ šoreiz tas notika ierobežotos apstākļos, plašākai publikai par norisi vēstot ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību.
2020. gada 3. jūlijā, 19:43
Nākamajā numurā otrdien, 7. jūlijā
  • Skolēni nopelna pirmo algu.
  • Kā glābt slīcēju.
  • Šķirot atkritumus nav grūti.
  • Vai eksports mazinājies.
  • Nepiekrīt novadu reformai.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 52
Drukātās avīzes e-versija Nr. 52 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Satiksme Kuldīgas ielās atkal mainās

Satiksme Kuldīgas ielās atkal mainās

2020. gada 22. maijā, 13:41
No 23. maija Kuldīgā mainās satiksmes ierobežojumi atsevišķās vietās objektā, kurā tiek pārbūvēta Jelgavas iela un tai pieguļošās, informē novada dome.
„Zili zaļi melli brīnumi!”

„Zili zaļi melli brīnumi!”

2020. gada 22. maijā, 09:44
Ar tādu teicienu skrundenieks Mārtiņš Heidemanis reklamē savu plašo lauksaimniecības produkcijas klāstu, lielu daļu Skrundas novada un tuvākās apkaimes mazdārziņu kopēju apgādājot ar stādiem, kā arī pilsētniekus – ar pašmājās audzētām ogām un dārzeņiem, ievāktu ekoloģisku medu.
„Tas ir process – jābūt kustībā”

„Tas ir process – jābūt kustībā”

2020. gada 22. maijā, 09:32
Simtiem koordinētu projektu, miljoniem eiro investīciju – tāda ir pašvaldības iestādes Kuldīgas attīstības aģentūra ikdiena. Par to, ko dara 13 speciālistu, stāsta aģentūras vadītāja DACE ŠĒLE. Jautāta, kā tik maz darbinieku tiek ar to galā, viņa atbild: „Laikam mums visiem uz darbu deg acis.”
Laipas Pilsētas dārzā atjaunotas

Laipas Pilsētas dārzā atjaunotas

2020. gada 22. maijā, 04:54
Kuldīgas Pilsētas dārzā un pie Kūravas Baznīcas ielā 34 pabeigta gājēju laipu un skatu laukuma atjaunošana. Darbs ildzis piecus mēnešus.
„Jaunieši uz mani paraujas”

„Jaunieši uz mani paraujas”

2020. gada 19. maijā, 10:55
„Ja tu ej vieglāko ceļu, tad tu neesi pats sev celmlauzis vai buldozers, kas to savu dzīves celiņu uztaisa,” saka Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra (BJC) darbinieks ADRIANS DRAVNIEKS. Viņš prot jauniešus uzklausīt un iedvesmot, bet viņa viedoklis arī pieaugušajiem var palīdzēt pusaudžus saprast mazliet labāk.
Mūsējie autobusos sejas aizsegus lieto

Mūsējie autobusos sejas aizsegus lieto

2020. gada 19. maijā, 04:29
Kopš 12. maija sabiedriskajā transportā pasažieriem jālieto mutes un deguna aizsegs: maska, respirators, šalle vai lakats. Kuldīdznieki, tostarp piepilsētas autobusu vadītāji, novērojuši, ka lauku ļaudis šo noteikumu pieklājīgi ievēro, bet to nevarot teikt par braucējiem starppilsētu maršrutos.
Talkā strādāts godam!

Talkā strādāts godam!

2020. gada 18. maijā, 15:50
Spītējot negantajiem laika apstākļiem un ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, daudzi nedēļas nogalē no atkritumiem atbrīvoja mežus, grāvjus, ceļmalas un citas sabiedriskās vietas. Lai arī citādi, nekā ierasts, Lielajā talkā cilvēki piedalījušies aktīvi.
„Nesūdzos – vienkārši daru”

„Nesūdzos – vienkārši daru”

2020. gada 15. maijā, 10:22
„Katrs stāds ir kā bērns – esmu to no sēkliņas izaudzējusi un ārā izmest nevaru,” saka Kurmales pagasta stādaudzētāja un mājražotāja Anna Šulca. Ar to viņa nodarbojas apmēram 15 gadus. Gads sadalīts divās daļās: pavasarī viņa tirgo stādus un sēklas, bet rudenī gatavo produktus, ko var iegādāties "Kuldīgas labumu" veikaliņā.
 Sapņus pārvērst realitātē

Sapņus pārvērst realitātē

2020. gada 15. maijā, 10:14
Dažkārt piezogas domas par to, kas mūs sagaida nākotnē. Rodas jautājumi, uz kuriem nespējam rast atbildes, taču mums dota iespēja iztēloties un fantazēt. Par savu ideālo nākotnes pasauli stāsta četras dažāda vecuma kuldīdznieces: Evelīna Vasiļčika (21), Luīza Zujeva (30), Jana Paipa (51) un Benita Pujāte (82).
Biotopu eksperte apmeklē degušo Snēpeles mežu

Biotopu eksperte apmeklē degušo Snēpeles mežu

2020. gada 15. maijā, 09:25
Vai Snēpelē uguns nav skārusi vērtīgu biotopu – par to Vilku mežā vēlējās pārliecināties Dabas aizsardzības pārvaldes sugu un biotopu eksperte, Latvijas Universitātes (LU) pētniece, bioloģijas doktore Līga Strazdiņa.
Atver stendu Liepājas tirgū

Atver stendu Liepājas tirgū

2020. gada 15. maijā, 06:42
Kooperatīvs "Kuldīgas labumi" Liepājas Pētertirgū atvēris tirdzniecības vietu "Mājražotāju labumi". Tajā līdzīgi kā veikaliņā Kuldīgā, Pilsētas laukumā, var iegādāties biedru ražojumus: desas, olas, sieru, sulas, dārzeņus, cepumus u.c.
Augstu novērtē māsiņas un vecmātes

Augstu novērtē māsiņas un vecmātes

2020. gada 15. maijā, 06:39
Starptautiskajā vecmāšu dienā, ko svin 5. maijā, un Starptautiskajā māsu dienā 12. maijā 53 Kuldīgas slimnīcas medicīnas māsas un astoņas vecmātes saņēma pateicību par rūpīgu, nozīmīgu un ilgstošu darbu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi