Aizvērt
 Visu nosaka reaģēšanas ātrums

Visu nosaka reaģēšanas ātrums

2018. gadā Talsu novada Valdgales pagastā meža ugunsgrēks, kas izcēlās valsts nozīmes dabas liegumam Stiklu purvs tuvumā esošajā kūdras purvā, bet pēcāk pārmetās uz mežu, ir pēdējo gadu postošākā ugunsnelaime. Provizoriski aprēķināts: zaudējumi naudas izteiksmē ir vismaz 3,5 miljoni eiro. Izdegusi septītā daļa no Stiklu dabas lieguma jeb 1355 hektāri. Kas divos gados mežu ugunsdrošībā mainījies? Vai viss jau sakārtots?
2020. gada 18. septembrī, 00:02
Nākamajā numurā otrdien, 22. septembrī
  • Vaira Vīķe-Freiberga konferencē Kuldīgā.
  • Nīkrāces pagasta jaunumi.
  • Vārda brīvība – nenovērtējama.
  • Kā tikt pie labas auklītes.
  • Konkursu lappuse.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 74
Drukātās avīzes e-versija Nr. 74 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Gliemezis manā dārzā

Gliemezis manā dārzā

2020. gada 10. jūlijā, 10:00
Latvijā ir ap 80 gliemežu sugu, bet tikai ap desmit pielāgojušās izdzīvošanai dažādos apstākļos. Gliemeži veģetācijas periodā ēd gandrīz visu, tādēļ tos sauc par polifāgiem (visēdājiem). Tomēr atsevišķu sugu īpatņiem ēdienkarte ir nedaudz atšķirīga.
Laime atrasta Dievā un kalpošanā baznīcai

Laime atrasta Dievā un kalpošanā baznīcai

2020. gada 10. jūlijā, 09:00
15 gados kuldīdznieki jau pieraduši pilsētas ielās redzēt dominikāņu māsas. Arī viņas šajā laikā Kuldīgu iemīlējušas. Sāpju Dievmātes klosteris, kas pieder Jēzus un Marijas Dominikāņu māsu misionāru kongregācijai, ar fasādi atrodas uz Liepājas ielas pusi. Plašais un klusais pagalms ir kopīgs ar Kuldīgas Svētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcu.
Ko ārkārtējā situācija ņēma un ko deva

Ko ārkārtējā situācija ņēma un ko deva

2020. gada 9. jūlijā, 15:40
Šajā pavasarī pandēmija ieviesa korekcijas ikviena Zemes iedzīvotāja dzīvē. Kā tā ietekmējusi mūsu mazo uzņēmējdarbību? Citi savu uzņēmumu aizvēruši, citi pārprofilējušies – radījuši jaunas preces vai pakalpojumus, citi pēc pilnīgas vai daļējas pāris mēnešu piespiedu dīkstāves darbību atsākuši.
Pieredze, rūdījums un alga

Pieredze, rūdījums un alga

2020. gada 8. jūlijā, 20:41
Kuldīgas novada pašvaldība arī šogad veiksmīgi sadarbojas ar novada uzņēmējiem, kuri 160 jauniešiem piedāvāja darba vietas vasarā. Visas ātri vien tika arī aizpildītas. Jūnijā paši savu algu (un daži pirmoreiz dzīvē) 40 darba vietās pelnīja 41 jaunietis.
Zaļie kraukšķi – sparģeļi

Zaļie kraukšķi – sparģeļi

2020. gada 8. jūlijā, 07:34
Rosens Ilijevs ikdienā dara ar metināšanu saistītus darbus, bet pirms trīs gadiem sācis audzēt arī sparģeļus un izveidojis SIA "Rosgard". „Tas ir mans pavasara darbs, jo sparģeļu sezona ir īsa,” saka Rosens.
VIDE UN MĒS. Laba lieta – pareiza atkritumu šķirošana

VIDE UN MĒS. Laba lieta – pareiza atkritumu šķirošana

2020. gada 7. jūlijā, 16:39
Atkritumu šķirošanas mērķis ir to daudzumu samazināt un visus iespējamos pārstrādāt, lai mūsu dzīvesveids kļūtu zaļāks. Par to stāsta “Kuldīgas komunālo pakalpojumu” (KKP) sabiedrisko attiecību vadītāja Anita Zvingule.
Zemessardzes mācību nometne

Zemessardzes mācību nometne

2020. gada 7. jūlijā, 16:11
No 6. līdz 26. jūlijam Skrundas novada poligonā “Mežaine” un Kuldīgas novada Upīškalnā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes rīkotajā pamatmācību nometnē piedalās jaunie zemessargi no visām vienībām.
Iedzīvotāji logu restaurāciju var turpināt

Iedzīvotāji logu restaurāciju var turpināt

2020. gada 7. jūlijā, 15:45
Lai dotu iespēju salabot mājas vai dzīvokļa logus, Kuldīgas restaurācijas centrs vecpilsētas iedzīvotājiem bija izsludinājis papildu pieteikšanos logu akcijai.
Skrundā mācās glābt slīkstošos

Skrundā mācās glābt slīkstošos

2020. gada 6. jūlijā, 14:07
Skrundā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki pārbaudīja savas prasmes slīcēju glābšanā, izmantojot dažādus paņēmienus: glābjot bez aprīkojuma, izmantojot Hanzas dēli vai pielietojot tuvumā atrodamus priekšmetus, piemēram, tukšu 5 litru ūdens pudeli. „Statistika nav iepriecinoša. Uz šo brīdi visā Latvijā no ūdenstilpnēm jau izcelti 65 bojāgājušie, Kurzemē tie ir 10 cilvēki. Pagājušajā gadā Kurzemē kopā izcelti 24 bojāgājušie, gadu iepriekš 21 cilvēks. Bet šobrīd ir tikai vasaras vidus,” situāciju komentē Anete Strazdiņa, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore. Kuldīgas novadā vasaras mēnešos (kopš 1.maija) jau noslīkuši četri cilvēki. VUGD darbinieki aicina cilvēkus izvērtēt savas spējas, pirms mesties kādu glābt un neapdraudēt sevi. Tādos gadījumos labāk uzticēt to profesionāļiem.
"Novada garšas" pikniks pie Nabes ezera

"Novada garšas" pikniks pie Nabes ezera

2020. gada 3. jūlijā, 19:43
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs arī šogad turpina tradicionālās "Novada garšas" pasākumus. Jau otro gadu mūspuses mājražotāji savus labumus rādīja Padures pagastā kempingā "Nabīte", bet Covid-19 dēļ šoreiz tas notika ierobežotos apstākļos, plašākai publikai par norisi vēstot ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību.
 „Vienkāršība mani garlaiko”

„Vienkāršība mani garlaiko”

2020. gada 3. jūlijā, 09:19
Kuldīdzniece Aiva Skricka ar rokdarbiem aizrāvusies tikai pirms trīs gadiem un nu jau gadu izgatavo ziedu brošas no lentītēm. „Sievišķība pieprasa kaut ko radīt,” saka Aiva.
TEPAT, STARP MUMS. „Dodos tālāk. Jaunajai komandai lai radoši izaicinājumi!”

TEPAT, STARP MUMS. „Dodos tālāk. Jaunajai komandai lai radoši izaicinājumi!”

2020. gada 3. jūlijā, 08:48
Ar šādiem vārdiem, dodoties pelnītā atpūtā, no kolēģiem atvadījās Kuldīgas galvenās bibliotēkas vadītāja LAIMA MIRDZA OSTELE.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Biškopības kursi

Biškopības kursi
Aicinam pieteikties kursiem.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.