Aizvērt
Upīškalnā turpinās zemessardzes mācības

Upīškalnā turpinās zemessardzes mācības

Gan Upīškalna, gan daudzi tā apkaimes iedzīvotāji oktobrī pamanīja, ka tur esošajā militārajā objektā tika aizvadītas intensīvas zemessardzes mācības. Kā informē Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde, mācības turpināsies arī novembrī.
2020. gada 29. oktobrī, 14:58
Nākamajā numurā otrdien, 3. novembrī
  • Personība: Arturs Cimoška.
  • Kas jauns Kurmālē.
  • Lappuse jaunajiem vecākiem.
  • Vai Restorānu nedēļa nerada riskus.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 86
Drukātās avīzes e-versija Nr. 86 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Diskutē par modernizāciju

Diskutē par modernizāciju

2020. gada 10. jūlijā, 13:10
Seminārā "Kvalitatīva izglītība visiem – pamats ilgtspējīgai sabiedrības attīstībai" nozares profesionāļi pārrunāja situāciju valstī, atskatījās uz Covid-19 ieviestajām izmaiņām un apsprieda iespējamās izglītības reformas nākotnē.
Alsungas murkšķi ir drošībā

Alsungas murkšķi ir drošībā

2020. gada 10. jūlijā, 12:44
Sākoties Covid-19 pandēmijai, grūti laiki iestājās arī murkšķu audzētavā "Jaunstuči", jo, baidoties no vīrusa, atbraukušie apmeklētāji tika sūtīti prom. Koronavīruss sāpīgi iesita pa īpašnieces Silvijas Teteres kabatu, un galvā jau pavīdējusi doma par audzētavas likvidēšanu.
Labiekārto Ūdru kapsētu

Labiekārto Ūdru kapsētu

2020. gada 10. jūlijā, 12:29
11. jūlijā 13.00 Ūdru kapsētā Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīcas priesteris Edijs Silevičs. iesvētīs krustu, Jēzus figūriņu un lapeni.
Gliemezis manā dārzā

Gliemezis manā dārzā

2020. gada 10. jūlijā, 10:00
Latvijā ir ap 80 gliemežu sugu, bet tikai ap desmit pielāgojušās izdzīvošanai dažādos apstākļos. Gliemeži veģetācijas periodā ēd gandrīz visu, tādēļ tos sauc par polifāgiem (visēdājiem). Tomēr atsevišķu sugu īpatņiem ēdienkarte ir nedaudz atšķirīga.
Laime atrasta Dievā un kalpošanā baznīcai

Laime atrasta Dievā un kalpošanā baznīcai

2020. gada 10. jūlijā, 09:00
15 gados kuldīdznieki jau pieraduši pilsētas ielās redzēt dominikāņu māsas. Arī viņas šajā laikā Kuldīgu iemīlējušas. Sāpju Dievmātes klosteris, kas pieder Jēzus un Marijas Dominikāņu māsu misionāru kongregācijai, ar fasādi atrodas uz Liepājas ielas pusi. Plašais un klusais pagalms ir kopīgs ar Kuldīgas Svētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcu.
Ko ārkārtējā situācija ņēma un ko deva

Ko ārkārtējā situācija ņēma un ko deva

2020. gada 9. jūlijā, 15:40
Šajā pavasarī pandēmija ieviesa korekcijas ikviena Zemes iedzīvotāja dzīvē. Kā tā ietekmējusi mūsu mazo uzņēmējdarbību? Citi savu uzņēmumu aizvēruši, citi pārprofilējušies – radījuši jaunas preces vai pakalpojumus, citi pēc pilnīgas vai daļējas pāris mēnešu piespiedu dīkstāves darbību atsākuši.
Pieredze, rūdījums un alga

Pieredze, rūdījums un alga

2020. gada 8. jūlijā, 20:41
Kuldīgas novada pašvaldība arī šogad veiksmīgi sadarbojas ar novada uzņēmējiem, kuri 160 jauniešiem piedāvāja darba vietas vasarā. Visas ātri vien tika arī aizpildītas. Jūnijā paši savu algu (un daži pirmoreiz dzīvē) 40 darba vietās pelnīja 41 jaunietis.
Zaļie kraukšķi – sparģeļi

Zaļie kraukšķi – sparģeļi

2020. gada 8. jūlijā, 07:34
Rosens Ilijevs ikdienā dara ar metināšanu saistītus darbus, bet pirms trīs gadiem sācis audzēt arī sparģeļus un izveidojis SIA "Rosgard". „Tas ir mans pavasara darbs, jo sparģeļu sezona ir īsa,” saka Rosens.
VIDE UN MĒS. Laba lieta – pareiza atkritumu šķirošana

VIDE UN MĒS. Laba lieta – pareiza atkritumu šķirošana

2020. gada 7. jūlijā, 16:39
Atkritumu šķirošanas mērķis ir to daudzumu samazināt un visus iespējamos pārstrādāt, lai mūsu dzīvesveids kļūtu zaļāks. Par to stāsta “Kuldīgas komunālo pakalpojumu” (KKP) sabiedrisko attiecību vadītāja Anita Zvingule.
Zemessardzes mācību nometne

Zemessardzes mācību nometne

2020. gada 7. jūlijā, 16:11
No 6. līdz 26. jūlijam Skrundas novada poligonā “Mežaine” un Kuldīgas novada Upīškalnā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes rīkotajā pamatmācību nometnē piedalās jaunie zemessargi no visām vienībām.
Iedzīvotāji logu restaurāciju var turpināt

Iedzīvotāji logu restaurāciju var turpināt

2020. gada 7. jūlijā, 15:45
Lai dotu iespēju salabot mājas vai dzīvokļa logus, Kuldīgas restaurācijas centrs vecpilsētas iedzīvotājiem bija izsludinājis papildu pieteikšanos logu akcijai.
Skrundā mācās glābt slīkstošos

Skrundā mācās glābt slīkstošos

2020. gada 6. jūlijā, 14:07
Skrundā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki pārbaudīja savas prasmes slīcēju glābšanā, izmantojot dažādus paņēmienus: glābjot bez aprīkojuma, izmantojot Hanzas dēli vai pielietojot tuvumā atrodamus priekšmetus, piemēram, tukšu 5 litru ūdens pudeli. „Statistika nav iepriecinoša. Uz šo brīdi visā Latvijā no ūdenstilpnēm jau izcelti 65 bojāgājušie, Kurzemē tie ir 10 cilvēki. Pagājušajā gadā Kurzemē kopā izcelti 24 bojāgājušie, gadu iepriekš 21 cilvēks. Bet šobrīd ir tikai vasaras vidus,” situāciju komentē Anete Strazdiņa, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore. Kuldīgas novadā vasaras mēnešos (kopš 1.maija) jau noslīkuši četri cilvēki. VUGD darbinieki aicina cilvēkus izvērtēt savas spējas, pirms mesties kādu glābt un neapdraudēt sevi. Tādos gadījumos labāk uzticēt to profesionāļiem.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai gatavojat krājumus ziemai:
Konservēju paša izaudzēto, pietiek visi ziemai
Pērku ogas un dārzeņus, jo savam ievārījumam ledusskapī jābūt
Ja sanāk laika
Neko negatavoju – visu var nopirkt veikalā.
Par to nedomāju
Kurzemnieks Horoskopi