Aizvērt
Par iekļūšanu militārajā objektā sodīs bargāk

Par iekļūšanu militārajā objektā sodīs bargāk

Kopš 1. jūlija spēkā stājušies bargāki sodi par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos. Turpmāk par atrašanos neatļautā vietā var nākties maksāt sodu, kas var pārsniegts 1000 eiro. Grozījumi Nacionālo bruņoto spēku likumā nosaka, ka par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos vai Nacionālo bruņoto spēku apsargājamos objektos turpmāk piemēros naudas sodu līdz 1500 eiro.
2020. gada 3. augustā, 11:50
Nākamajā numurā otrdien, 4. augustā
  • Ģimene nāvē vaino mediķus.
  • Kārļa Mednieka meklējumi, rādot ceļu citiem.
  • Kā gudri iepirkties internetā.
  • Rumbas pagasta jaunumi.
  • Personība. Grigorijs Rozentāls.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 60
Drukātās avīzes e-versija Nr. 60 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
„Zili zaļi melli brīnumi!”

„Zili zaļi melli brīnumi!”

2020. gada 22. maijā, 09:44
Ar tādu teicienu skrundenieks Mārtiņš Heidemanis reklamē savu plašo lauksaimniecības produkcijas klāstu, lielu daļu Skrundas novada un tuvākās apkaimes mazdārziņu kopēju apgādājot ar stādiem, kā arī pilsētniekus – ar pašmājās audzētām ogām un dārzeņiem, ievāktu ekoloģisku medu.
„Tas ir process – jābūt kustībā”

„Tas ir process – jābūt kustībā”

2020. gada 22. maijā, 09:32
Simtiem koordinētu projektu, miljoniem eiro investīciju – tāda ir pašvaldības iestādes Kuldīgas attīstības aģentūra ikdiena. Par to, ko dara 13 speciālistu, stāsta aģentūras vadītāja DACE ŠĒLE. Jautāta, kā tik maz darbinieku tiek ar to galā, viņa atbild: „Laikam mums visiem uz darbu deg acis.”
Laipas Pilsētas dārzā atjaunotas

Laipas Pilsētas dārzā atjaunotas

2020. gada 22. maijā, 04:54
Kuldīgas Pilsētas dārzā un pie Kūravas Baznīcas ielā 34 pabeigta gājēju laipu un skatu laukuma atjaunošana. Darbs ildzis piecus mēnešus.
„Jaunieši uz mani paraujas”

„Jaunieši uz mani paraujas”

2020. gada 19. maijā, 10:55
„Ja tu ej vieglāko ceļu, tad tu neesi pats sev celmlauzis vai buldozers, kas to savu dzīves celiņu uztaisa,” saka Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra (BJC) darbinieks ADRIANS DRAVNIEKS. Viņš prot jauniešus uzklausīt un iedvesmot, bet viņa viedoklis arī pieaugušajiem var palīdzēt pusaudžus saprast mazliet labāk.
Mūsējie autobusos sejas aizsegus lieto

Mūsējie autobusos sejas aizsegus lieto

2020. gada 19. maijā, 04:29
Kopš 12. maija sabiedriskajā transportā pasažieriem jālieto mutes un deguna aizsegs: maska, respirators, šalle vai lakats. Kuldīdznieki, tostarp piepilsētas autobusu vadītāji, novērojuši, ka lauku ļaudis šo noteikumu pieklājīgi ievēro, bet to nevarot teikt par braucējiem starppilsētu maršrutos.
Talkā strādāts godam!

Talkā strādāts godam!

2020. gada 18. maijā, 15:50
Spītējot negantajiem laika apstākļiem un ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, daudzi nedēļas nogalē no atkritumiem atbrīvoja mežus, grāvjus, ceļmalas un citas sabiedriskās vietas. Lai arī citādi, nekā ierasts, Lielajā talkā cilvēki piedalījušies aktīvi.
„Nesūdzos – vienkārši daru”

„Nesūdzos – vienkārši daru”

2020. gada 15. maijā, 10:22
„Katrs stāds ir kā bērns – esmu to no sēkliņas izaudzējusi un ārā izmest nevaru,” saka Kurmales pagasta stādaudzētāja un mājražotāja Anna Šulca. Ar to viņa nodarbojas apmēram 15 gadus. Gads sadalīts divās daļās: pavasarī viņa tirgo stādus un sēklas, bet rudenī gatavo produktus, ko var iegādāties "Kuldīgas labumu" veikaliņā.
 Sapņus pārvērst realitātē

Sapņus pārvērst realitātē

2020. gada 15. maijā, 10:14
Dažkārt piezogas domas par to, kas mūs sagaida nākotnē. Rodas jautājumi, uz kuriem nespējam rast atbildes, taču mums dota iespēja iztēloties un fantazēt. Par savu ideālo nākotnes pasauli stāsta četras dažāda vecuma kuldīdznieces: Evelīna Vasiļčika (21), Luīza Zujeva (30), Jana Paipa (51) un Benita Pujāte (82).
Biotopu eksperte apmeklē degušo Snēpeles mežu

Biotopu eksperte apmeklē degušo Snēpeles mežu

2020. gada 15. maijā, 09:25
Vai Snēpelē uguns nav skārusi vērtīgu biotopu – par to Vilku mežā vēlējās pārliecināties Dabas aizsardzības pārvaldes sugu un biotopu eksperte, Latvijas Universitātes (LU) pētniece, bioloģijas doktore Līga Strazdiņa.
Atver stendu Liepājas tirgū

Atver stendu Liepājas tirgū

2020. gada 15. maijā, 06:42
Kooperatīvs "Kuldīgas labumi" Liepājas Pētertirgū atvēris tirdzniecības vietu "Mājražotāju labumi". Tajā līdzīgi kā veikaliņā Kuldīgā, Pilsētas laukumā, var iegādāties biedru ražojumus: desas, olas, sieru, sulas, dārzeņus, cepumus u.c.
Augstu novērtē māsiņas un vecmātes

Augstu novērtē māsiņas un vecmātes

2020. gada 15. maijā, 06:39
Starptautiskajā vecmāšu dienā, ko svin 5. maijā, un Starptautiskajā māsu dienā 12. maijā 53 Kuldīgas slimnīcas medicīnas māsas un astoņas vecmātes saņēma pateicību par rūpīgu, nozīmīgu un ilgstošu darbu.
Apbalvo ugunsdzēsējus

Apbalvo ugunsdzēsējus

2020. gada 15. maijā, 00:03
Ugunsdzēsēju un glābēju dienā un Latvijas ugunsdzēsības 155. gadadienā arī Kuldīgas, Skrundas un Alsungas darbinieki saņems Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Kurzemes brigādes apbalvojums.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Pasaulē atkal jauni Covid-19 uzliesmojumi. Vai Latvijā:
cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi;
zaudējuši modrību
uzvedas atbilstoši valdības noteiktajam;
pārkāpj distancēšanās noteikumus;
cilvēki būtu stingrāk sodāmi;
valdībai būtu jāpievelk groži;
policijai stingrāk jāuzrauga pulcēšanās pārkāpumi;
sodiem jābūt bargākiem.