Aizvērt

„Jūs gaida ļoti interesants laiks”

2019. gada 7. jūnijā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
„Jūs gaida ļoti interesants laiks”
Kuldīgas mākslas un radošā klastera būvniecības līgumu parakstīja "Ostas celtnieka" valdes priekšsēdis Konstantīns Bursakovskis, "Būvju un būvsistēmu" valdes priekšsēdis Guntars Šterns un domes priekšsēde Inga Bērziņa. Ar būvnieku sasveicinās arhitekte Zaiga Gaile.
Foto: Laila Liepiņa
Ceturtdien Kuldīgā noslēgts mākslas un radošā klastera būvniecības un būvuzraudzības līgums.
To parakstījuši novada domes priekšsēde Inga Bērziņa, uzņēmuma Ostas celtnieks valdes priekšsēdis Konstantīns Bursakovskis un uzņēmuma Būves un būvsistēmas valdes priekšsēdis Guntars Šterns. Projektu izstrādājis arhitektes Zaigas Gailes birojs.

Darbs pie projekta ildzis gandrīz četrus gadus. Z.Gaile ieskicēja tā tapšanas gaitu: „Pamestā slimnīca saglabājusi daudz skaistu detaļu – slāņus no sākotnējās būvniecības, no 30. gadiem. Mūsu uzdevums bija tur ieplānot radošās darbnīcas – lielas telpas, kurās tiks apstrādāts koks, metāls, būs veidošana un zīmēšana. Varam iedomāties priecīgas dienas, kad pavasarī Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) ir skates, kad skolas pagalms un skvērs ir piepildīts ar studentu darbiem. Ēkas aizmugurē būs stikla veranda ar priekšlaukumu, kur studenti var izlikt lielizmēra objektus un ar tiem strādāt. Kuldīdznieki varēs iet garām un to vērot. Jūs gaida ļoti interesants laiks.”

Darbu paredzēts sākt apmēram pēc mēneša, bet pabeigt līdz 2020. gada 31. decembrim. Vienlaikus tiek gatavota starptautiska maģistru studiju programma, kurā sadarbojas LMA, Tallinas Mākslas akadēmija, Ķelnes Tehniskā universitāte un Rīgas Ekonomikas augstskola. Pirmais mācību gads jaunajā ēkā varētu būt 2021.

Līgums parakstīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstīto dabas un kultūras mantojuma projektu īstenotāju konferencē, kas pulcēja dalībniekus no visas Latvijas un kurā piedalījās arī Norvēģijas Kultūras mantojuma pārvaldes direktors Terje Nipans.

Objekta attiecināmās izmaksas ir gandrīz trīs miljoni 176 000 eiro. No ERAF piešķirti 1,69 miljoni, valsts dotācija ir 412 664 eiro, pārējā ir pašvaldības daļa.
Komentāri
Emu
2019. gada 8. jūnijā, 10:01
Jaudigi, par naudu & jauno vienotību!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.