Aizvērt

"Skrundas klētes" apcirkņi pildās

2019. gada 12. jūlijā, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
"Skrundas klētes" apcirkņi pildās
Biedrības "Skrundas klēte" valdes pārstāve Zane Eglīte stāsta, ka novada mājražotāju produkcija ir daudzveidīga un interese par to pieaug.
Foto: Daina Tāfelberga
Nu mums beidzot ir vieta, kurā apskatīt, aptaustīt un iegādāties savu mājražotāju darinājumus, – tā bieži dzirdams biedrības "Skrundas klēte" nesen atvērtajā veikaliņā. Piedāvājums augstu novērtēts pasākuma "Nogaršo Latviju Kurzemē" konkursā "Tautas garša".
Skrundas klētē ir vietējo mājražotāju un amatnieku daudzveidīgie piedāvājumi: keramika, rotaslietas, koka izstrādājumi, bērnu drēbītes, metālkalumi, dizaina un citas lietas, kā arī izslavētās sēnes šitaki no Rudbāržiem, sukādes un dārzeņu konservi. Biedrības valdes pārstāve Zane Eglīte stāsta, ka labu laiku briedusi ideja mazos novada uzņēmējus apvienot – to ir vairāk nekā 420. „Biedrībā iestājusies tikai neliela daļa, tāpēc aicinām pievienoties, jo kopā vairāk iespēju laist savus ražojumus pasaulē,” saka Z.Eglīte. „Daudziem tas ir mudinājums savu saimniecisko darbību reģistrēt Valsts ieņēmumu dienestā. Pašreiz cilvēki šeit meklē dāvanas un Skrundas suvenīrus. Vēl nevaram nodrošināt uzglabāšanu pārtikai, kurai īss realizācijas termiņš, bet par to tiek domāts. Interesanti, ka ēdamās lietas gatavo lielākoties vīrieši, bet sievietes vairāk strādā ar tehniskiem līdzekļiem. Pamazām paplašināmies, lai sortiments būtu daudzveidīgs. Tie var būt arī viena veida izstrādājumi, piemēram, sukādes, ko pie mums ražo vairāki, taču katrai produkcijai ir sava izcilā garša.”

Skrundas klētē algotu darbinieku nav – pēc brīvprātības principa strādā paši biedri. Līdz šim pircēju lielākā daļa bijusi vietējie, bet arvien vairāk durvis sāk vērt tūristi, tostarp no Lietuvas, Anglijas, Austrālijas. Skrundas klēte atrodas izdevīgā vietā: pie tirgus un autoostas Liepājas–Rīgas šosejas malā.

Biedrība dibināta arī tūrisma veicināšanai, tāpēc blakus veikaliņam tiek iekārtots un drīzumā tiks atvērts pašvaldības tūrisma informācijas centrs – arī ar Skrundas klēts zīmolu.
Komentāri
No malas skatoties
2019. gada 13. jūlijā, 14:01
Apbrinojams pozitivisms staro no Zanes, kaut mums vairak tadu cilveku! Lai veicas!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.