Aizvērt

Ventspils šoseju remontēs gandrīz gadu

2019. gada 24. jūlijā, 00:56
Raksta autors: Antra Grīnberga
Ventspils šoseju remontēs gandrīz gadu
Šoseju no Ventspils līdz Zirām remontēs SIA Binders. Projekta izmaksas ir 13,78 miljoni eiro (ar PVN), 85% līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Pašreizējā plānošanas periodā (2014.–2020. gadā.) tas ir pēdējais līgums par šī fonda naudu.
Foto: Lāsma Reimane
Nedēļas beigās autovadītājus, kuri mēros ceļu no Kuldīgas uz Ventspili vai otrādi, sagaidīs satiksmes ierobežojumi no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām (3,93. – 24,26. km).

Tur jau kopš pirmdienas sākta gatavošanās remontam. Saskaņā ar līgumu darbam atvēlētas 300 kalendārās dienas, neskaitot tehnoloģisko pārtraukumu ziemā.

Latvijas Valsts ceļu komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova gan informē, ka SIA Binders remontdarbus autovadītāji sākšot just tikai nedēļas beigās. Tad piecos ar luksoforiem regulētos posmos plānots frēzēt veco asfaltu. Nav paredzētas citas būtiskas izmaiņas kā vien tas, ka vietām ceļa segas pamata slāņi tiks nomainīti pilnībā, bet vietām – stiprināti. Segumu veidos divas kārtas asfalta. Tiks uzlabota ūdens novade un atjaunotas autobusu pieturvietas.

Noteikts ātruma ierobežojums: 70 un 50 km/h. Viss paredzētais posms tiks remontēts uzreiz, un autovadītājiem jārēķinās, ka tā izbraukšanai vajadzēs aptuveni 45 minūtes, bet atkarībā no luksoforu skaita laiks var pieaugt līdz stundai.

Katrīna Speciusa strādā uzņēmumā GN zobu tehnika un kopā ar citiem kuldīdzniekiem ik rītu un vakaru šajā ceļā pavada ap stundu. „Par satiksmes ierobežojumiem, protams, nepriecājos, bet neērtības jāpiecieš labākas nākotnes vārdā. Tur remonts bija vajadzīgs. No Kuldīgas līdz Zirām mašīnā vēl var pagulēt, bet no Zirām līdz Ventspilij var kārtīgi atmosties. Tur ir dziļas bedres, un vienreiz mašīna, ar kuru braucu, pat pārsita riepu. Ir arī lielas risas perpendikulāri ceļam, tāpēc jāzina, kur jāpiebremzē. Pārējais ceļš ir labs. Domājam vēl, kā ietaupīt laiku, tāpēc izmēģināsim, kur ātrāk. Varbūt remontdarbu laikā brauksim cauri Piltenei,” stāsta K.Speciusa.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: