Aizvērt

Raža labāka, nekā cerēts

2019. gada 7. augustā, 00:22
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Raža labāka, nekā cerēts
SIA "Biagro Kurzeme" kombaini Skrundas novada Raņķos kuļ pēdējo ziemas kviešu lauku.
Foto: Lāsma Reimane
Mūspuses sējumos kulšana tuvojas beigām, un graudkopji teic, ka raža izdevusies labāka, nekā cerēts.
„Vēl ražu grūti novērtēt, bet vešanas tempi rāda, ka apjoma ziņā tā ir daudz labāka nekā pērn,” saka SIA Baltic Agro Saldus servisa centra vadītājs Egils Kļava. „Pie mums ved liela daļa Skrundas un Kuldīgas novada zemnieku. Arī graudu kvalitāte ir diezgan augsta. Ziemāju kulšana iet uz beigām, šobrīd ved ļoti daudz, bet rindas neveidojas. Nelielu dīkstāvi pagājušajā nedēļā radīja lietavas.”

Dažviet Kurzemē zemnieki sūdzējušies, ka rapsim zems eļļas saturs „Iespējams tāpēc, ka par ātru nokūla – nomigloja, bet nenogatavināja,” skaidro Vārmes Ezergaļu saimnieks Dzintars Erdmanis. „Šogad laukos vērojama nevienāda gatavība. Mēs nemiglojām, jo nebija nezāļu, un pagaidījām, kad rapsis pilnīgi gatavs. Eļļas saturs 46%, varēja būt labāk, bet arī tas ir normāls rādītājs. Citur redzēju, ka miglo un ļoti ātri sāk kult. Mums rapša nebija daudz – 150 ha no kopējās platības, kas ir 1000 ha. Divās dienās nokūlām. Drīz arī ar ziemas kviešiem būsim beiguši, tie mums ir pārsvarā. Vasarāju kultūras tikai kādi 100 ha. Par ražu nevaru sūdzēties.”

Raņķu pagasta SIA Biagro Kurzeme kombainieri līdz šīs nedēļas sākumam bija pabeiguši kult ziemas kviešus. Uzņēmuma vadītājs Folkers Hepners stāsta, ka raža vidēja, bet, ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, ir labāk, nekā cerēts, – sešas tonnas no hektāra. Graudu kvalitāte esot pat ļoti laba – gan pietiekams proteīna daudzums, gan tilpummasa. No ziemas rapša sējumiem Biagro Kurzeme nokūlusi 3,5 t/ha. Eļļas saturs 43–45%. Šajās dienās tiek kultas auzas. Ir jau apstrādāti lauki, un sākts sēt ziemas kviešus nākamajam gadam. Vēl raņķeniekiem atlicis kult 145 ha vasaras rapša un 150 ha vasaras kviešu. Diemžēl spraigākajā brīdī no ierindas izgājusi vienas brigādes tehnika, kurai rezerves daļas pasūtītas ārzemēs, bet piegāde aizkavējusies. „Ja pieturēsies labs laiks un nesāksies lietavas, tad problēmu nebūs,” teic F.Hepners.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Ko jūs darāt, sajūtot saaukstēšanās pazīmes:
Stiprināt imunitāti ar vitamīniem, uztura bagātinātājiem
Izvairāties no kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem un publisku vietu apmeklēšanas
Ārstējaties mājas apstākļos
Pastiprināti sekojat līdzi saslimšanas simptomiem
Konsultējaties ar ārstu
Aptiekā prasāt palīdzību farmaceitam
Paši pieņemat lēmumu, kā ārstēties vai kādus medikamentus lietot
Informāciju un padomus par ārstēšanās metodēm meklējat internetā