Aizvērt

Reizi gadā sanākt kopā

2014. gada 25. februārī, 15:12
Raksta autors: Juris Lipsnis
Reizi gadā sanākt kopā
Foto: Juris Lipsnis
Trīs novadu – Alsungas, Kuldīgas un Skrundas – lauksaimnieki piektdienas vakarā pulcējās gadskārtējā ballē, kas notika Alsungas kultūras namā.

Ja sirdī esi lauksaimnieks

Alsundznieki lauksaimniekiem bija sagatavojuši priekšnesumus – dziedāja Galiņu ģimene un folkloras kopas Suitiņi un Suitu vīri, dejoja senioru deju kopa Kalmes.
„Pirms diviem gadiem lauksaimnieku ballē Īvandē bija 100 dalībnieku, pērn Skrundā – 120, šeit, Alsungā, jau ir 140,” Kurzemniekam pastāstīja pasākuma galvenā rīkotāja, Lauku konsultāciju un izglītības centra Kuldīgas biroja vadītāja Daiga Mellere. „Droši vien būtu vēl vairāk, bet sagadījās, ka šovakar pasākums ir arī kooperatīvam Durbes grauds, un vairāki mūsu klienti devušies turp.” Lai pieteiktos ballei, nav bijis īpašu nosacījumu – aicinājām visus, kuri sirdī jūtas saistīti ar lauksaimniecību. D.Mellere gan atzina, ka sākotnējā ideja bijusi sapulcēt biroja klientus – zemniekus un viņu sadarbības partnerus –, bet apjausts, ka interese ir arī no citiem. „Piemēram, vairākas saimniecības šo balli izmaksā arī saviem strādniekiem, un tas ir īpaši jauki – vismaz reizi gadā visiem kopā atpūsties, padejot, parunāties, satikties ar citiem. Ļaujam ņemt līdzi arī draugus, jo, kā teikts parunā – pasaki, kas ir tavs draugs, un es pateikšu, kas esi tu pats. Skaidri redzams, ka attālums nav šķērslis – pērn alsundznieki bija aizbraukuši uz Skrundu, šogad skrundenieki ir šeit, bet nākamgad plānojam tikties Kuldīgā. Man gan ir bažas, vai kultūras centrā visiem pietiks vietas – viesiem nepietiek ar t.s. zviedru galdu, viņi grib sēdēt pie galdiņiem, grib arī izdejoties, un tas nozīmē, ka vajag plašas telpas.”

 

Ļoti vajadzīgs pasākums

Gudenieku pagasta zemnieku saimniecības Akmeņkalni īpašnieks Ainars Bierands piedalījies visos trijos konsultāciju biroja rīkotajos saietos. „Mums, zemniekiem, nemaz tik bieži neiznāk satikties, kopā atpūsties,” viņš teica. „Būtu grēks neizmantot iespēju, turklāt vēl tik tuvu mājām – nav jau vairs tā jaunība, lai brauktu kaut kur tālu. Te savācas tie, kas darbojas lauksaimniecības jomā, un tādi vakari ir ļoti vajadzīgi. Kādreiz bija kolhozu balles, nu ir šis pasākums. Prieks par to, ka te ir arī daudz jauniešu, ka nepaliekam veči vien.”
„Kādreiz taču ir arī jāpapriecājas – nevar tikai strādāt vien!” atzina Aldis Kociņš no Īvandes Zāģeriem. „Cenšos katru gadu uz šo balli tikt. Satiekamies, pārrunājam, kā iet...”

 

Attēlā: Lauksaimnieku un viņu draugu saiets Alsungā bija pulcējis rekordlielu dalībnieku skaitu no trim novadiem, arī jauniešus no Alsungas – Pēteri Macpanu, Kristeru Herbstu, Simonu Staņislavčiku, Matīsu Hlomovu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi