Aizvērt

No Iki par Mego

2014. gada 3. martā, 08:32
Raksta autors: Inguna Spuleniece
No Iki par Mego
Foto: Aivars Vētrājs
Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut SIA Mego iegādāties 100% SIA Palink kapitāla daļu un tādējādi iegūt savā īpašumā veikalu Iki tīklu. Pēc darījuma apstiprināšanas 51 Iki mazumtirdzniecības veikals darbosies ar Mego zīmolu. Tas attiecas arī uz veikalu Kuldīgā, Dzintaru ielā 14.

KP lēma atļaut apvienošanos, jo tāpēc būtiski nesamazināsies konkurence un neizveidosies dominējošais stāvoklis Latvijas tirgū. KP norāda, ka SIA Mego un SIA Palink tirgus daļa Latvijā ir mazāka par 10%.
Mego valdes locekle Ināra Hupenija atzīst, ka lēmums iegādāties Palink kapitāla daļas pieņemts, jo Latvijas kompānijas ar 15 gadu pieredzi vēlas kļūt konkurētspējīgāka Latvijas tirgū. Savukārt Palink no Latvijas aiziet, lai koncentrētu grupas aktivitātes efektīvākos tirgos. 2012. gadā Palink saskāries ar maksātnespējas procesu, tas būtiski ietekmējis uzņēmuma kā ārvalstu investora lēmumu pārtraukt investīcijas Latvijā.
Palink komunikācijas nodaļas vadītājs Raimonds Janševskis Kurzemniekam paskaidroja, ka pāreja notiks pircējiem nemanāmi: „Veikals slēgts netiks, šī darījuma rezultātā mainās tikai uzņēmuma īpašnieki. Tā kā netika pārdots pats Iki zīmols, tad vienīgais, kas kaut kādā laika posmā mainīsies, būs veikala nosaukums. Visticamāk, tas pēc laika kļūs par Mego. Par sortimentu neko pašreiz pateikt nevaru. Kopumā tas veikalos ir diezgan līdzīgs. Darbinieki arī paliek tie paši.”

 

Veikalu tīkls Iki dibināts 1991. gadā Lietuvā, tā dibinātāji ir brāļi Georgs, Olivers un Nikolass Ortizi no Beļģijas. Lielveikali Iki Latvijā darbojas kopš 2005. gada. 2008. gadā SIA Palink akcionāri noslēdza līgumu ar Eiropas neatkarīgo mazumtirgotāju savienību Coopernic par kontroles nodošanu pār Iki tirdzniecības vietām. SIA Palink ir dibināta 2003. gadā, īpašnieks – Lietuvas uzņēmums Palink. Mego ir viens no lielākajiem mazumtirgotājiem, kurš Latvijā darbojas kopš 1999. gada un pieder vairākām privātpersonām. Ar Mego zīmolu Latvijā darbojas 53 veikali.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi