Aizvērt

Mājražotāju veikals "Kuldīgas labumi" vaļā!

2014. gada 30. martā, 21:52
Raksta autors: Dina Poriņa
Mājražotāju veikals "Kuldīgas labumi" vaļā!
Foto: Aivars Vētrājs
Saldi, veselīgi, garšīgi, skaisti – tā Kuldīgas novada mājražotāju preces sagrupētas pa plauktiem kooperatīva veikalā "Kuldīgas labumi", kas piektdien atvērts pilsētas autoostā.

„Tik daudz labu lietu!”

Nelielā tirdzniecības vieta ir pirmais rezultāts, ko sasniegusi februārī dibinātā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība Kuldīgas labumi. Tās vadītāja Elīna Voika gandarīta, ka ar novada domes, Kuldīgas attīstības aģentūras, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKIC) u.c. atbalstu kooperatīvs pašlaik apvieno 35 biedrus, kas veikalam dod savus ražojumus. Tie ir visdažādākie: piena produkti, kūpinājumi, maize, rauši, kūkas un piparkūkas, garšvielas, tēja, sulas un vīns, dārzeņi, sukādes un medus, arī apģērbi, rokdarbi, koka karotes utt. Kā uzsvēra LLKIC Kuldīgas filiāles vadītāja Daiga Mellere, mūspuses ļaudis jāiemāca izvēlēties:

„Čipsu vietā meklējiet ābolu čipsus, marmelādes vietā – sukādes, bet limonādes vietā – sulas!

Katrs pirkums ir arī atbalsts vietējiem ražotājiem.”

Kuldīdznieks Laimonis saka: „Blakus lielveikalos tomāts, gurķis nāk arī no svešām zemēm. Uz cenām jau aci uzmetīšu, bet, ja tīrs pašu ražojums, kāpēc ne?” Vārmeniece Aija Liepa slavē: „Zināju, ka vietējie piedāvā maizi, medu, vēl šo to. Bet te tik daudz labu lietu, arī veselībai: žāvēti augļi, ogas, sēkliņas!” Vēl kāda pircēja spriež: „Malači! Sen jau to vajadzēja!”

 

Jāiet plašumā
„Lai nauda te ripo!” veikalā sīknaudu izkaisīja kooperatīva valdes loceklis Jānis Podnieks no z/s Podnieki. „Bet jāiet uz priekšu – jāveido veikali Liepājā, Ventspilī un Rīgā! Izbraukuma tirdzniecībā jau bijām. Citādi nebija vērts sākt.” E.Voika piebilst, ka top mājas lapa un nākamais solis būs izveidot t.s. pārtikas grozus. Līdzīgi kā tiešās pārdošanas pulciņos Rīgā, arī Kuldīgas labumu klienti varēšot internetā preces pasūtīt pēc kataloga un noteiktā dienā ierasties saņemt.

Rīgas veikala Būņas īpašnieks Aigars Hartmanis mūspuses mājražojumus iepazinis galvaspilsētā, kur kooperatīvs tos aizvedis, un nu viņš Kuldīgā plašo klāstu nobauda pats: „Iegaršojās siers, sklandrauši, cidoniju sīrups, vīns, garšvielas. Nofotografēju, lai zinu, ko nākamnedēļ pasūtīt.” Tālāk viņš preces var ieteikt arī citiem tīkla LaTS veikaliem.

Attēlā:
Rumbas kvarteta melodijas un kooperatīva Kuldīgas labumi veikala atvēršana piektdien pilsētas autoostai pievilināja ļaudis bariem vien. Vietējos ražojumus iegādāties aicina kooperatīva vadītāja Elīna Voika (centrā).

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi