Aizvērt

Grib palīdzēt savai pilsētai

2014. gada 3. aprīlī, 22:38
Raksta autors: Dina Poriņa
Grib palīdzēt savai pilsētai
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas aktīvās atpūtas centrā (KAAC, agrākajā tūrisma informācijas centrā) kopš marta strādā divi jauni tūrisma speciālisti – kuldīdznieki Kate Skrinda un Toms Šternbergs, kuri atgriezušies dzimtajā pilsētā.

Abu pienākumos ir pieņemt klientus, palīdzēt rīkot pasākumus, taču Toma ziņā īpaši ir topošās KAAC jaunās mājas lapas veidols, bet Kate atbildīga par jaunumu popularizēšanu sociālajos tīklos Facebook un Twitter.

 

Mīlestība un mazpilsēta stiprāka par Franciju
K.Skrinda beigusi Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolu. Pēc franču filmas Amēlija noskatīšanās viņa nodomājusi: „Cik skaista valoda! Ja kādu dienu varētu vēlreiz šo filmu noskatīties un visu saprast bez subtitriem!” Pēc četriem gadiem Kate to arī izdarījusi, jo Latvijas Kultūras akadēmijā franču valoda apgūta Latvijas un Francijas starpkultūru sakaru specialitātē. Studiju laikā Kate vienu semestri programmā Erasmus mācījusies Francijā, bet pēc augstskolas programmā Leonardo da Vinci semestri pastrādājusi Mūzikas muzejā Parīzē.

Nepilns gads Rīgā nostrādāts Kultūras ministrijā darbā ar vienu no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmām. Taču sirds meklējusi ko radošāku.

Kāpēc atgriezusies Kuldīgā? „Pavisam vienkārši – mīlestības dēļ! Šeit dzīvo mans draugs,” Kate smejot atzīstas. „Otrs iemesls ir dabas tuvums. Parīze mani fascinēja, tomēr daba Francijā ir tikai parkos un rezervātos.

Miera, klusuma un dabas pietrūka arī Rīgā.

Sirdī esmu mazpilsētas meitene.” Vai Kuldīgā viņa gatava palikt pavisam, K.Skrinda vēl domā, taču: „Ar draugu ceļam te māju – tas tāds fundamentāls akmens.” Vienīgais, kas vēl raujot atpakaļ uz Rīgu, ir Kates darbība muzikālajā grupā Stūrī zēvele – pārējie dalībnieki no Kuldīgas tagad dzīvo galvaspilsētā.

 

Pasaule izskraidīta – jāatgriežas pie saknēm
T.Šternbergs pēc V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas absolvēšanas apguvis vadības zinātnes Ventspils Augstskolas Ekonomikas un pārvaldības fakultātē, specializējoties mārketingā un loģistikā. Jau mācību laikā Toms izmēģinājis dažādus darba piedāvājumus: gadu bijis viesnīcas administrators Anglijā, bet Ventspilī strādājis gan sporta veikalā, gan pēc studijām divus gadus Ventspils tūrisma informācijas centrā par klientu apkalpošanas vadītāju. Vēlāk viņš paspējis pabraukāt un pastrādāt gan Latvijā, gan Vācijā, Norvēģijā. „Pēdējo gadu darīju, kas ienāca prātā, ņēmu no dzīves visu.

Bet esmu izskraidījies, sapratu, ka derētu atgriezties pie saknēm, sākt mierīgāku dzīvi nekā pasaules klaidonim.

Tagad savas iemaņas varu dot Kuldīgai, un tūrismā centrā mans darbs nemaz nav tālu no studiju specialitātes.” Pārskatāmā nākotnē viņš labprāt savā pilsētā arī paliktu. Toms brīvā laika iespējas vēl meklē, bet nupat nopircis divriteni, un drīz (24. maijā) būs klāt arī KAAC rīkotā ikgadējā velodiena.

 

Tūrisma sezona pamazām sākas, secina jaunie darbinieki. Esot jau iegriezušies ceļotāji no Francijas un studenti no Singapūras. Drīz KAAC sāks strādāt pilnu nedēļu – arī sestdienās un svētdienās. Patlaban centrā pavisam ir četri darbinieki, piebilst tā direktors Artis Gustovskis.

Attēlā: Kuldīgas aktīvās atpūtas centrā tūristus vispirms sagaida jaunie speciālisti Kate Skrinda, kura var sarunāties angļu un franču valodā, un Toms Šternbergs, kuram ir pieredze gan šajā nozarē, gan paša ceļojumos pa pasauli.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi