Aizvērt

Mūsējiem divas gada būves balvas

2014. gada 10. aprīlī, 22:23
Raksta autors: Dina Poriņa
Mūsējiem divas gada būves balvas
Foto: Dina Poriņa
Latvijas Būvnieku asociācijas rīkotajā skatē "Gada labākā būve Latvijā 2013" vienu godalgu ieguvis Kuldīgas novada domes pasūtīts objekts, bet otru – Kuldīgas būvinženieris.

Stendes ielas pārbūve ieguvusi 3. vietu kategorijā Inženierbūve.

Pašvaldības pasūtījumu izpildīja divi Ventspils uzņēmumi: projektu izstrādāja SIA Inženiertehniskie projekti, bet galvenais būvuzņēmējs bija SIA Ostas celtnieks. Būvuzrauga pienākumus pildīja a/s Ceļu inženieri. Nobruģēta brauktuve un ietves, pārveidoti krustojumi, ierīkota lietusūdens notece, jauns apgaismojums, stāvvietas ielas malā, labiekārtotas autobusu pieturas, apzāģēta aleja, iestādīti jauni kociņi. Pēc pašvaldības ieteikuma Stendes ielu konkursam pieteica būvuzņēmējs, jo dalības maksa par katru objektu ir 500 latu.

 

Savukārt kategorijā Rekonstrukcija balvu par 3.vietu saņēmis Kuldīgas būvinženieris Aldis Bitinieks,

kurš kā būvuzraugs strādājis kaimiņpilsētas Talsu objektā – Radošajā sētā. Tajā tautas nams savienots ar mūzikas skolas jaunbūvi (vecās ēkas vietā), iekārtotas arī amatnieku darbnīcas. Pārbūves projektu izstrādāja inženieru birojs Būve un forma un arhitektu birojs Mark arhitekti (abi no Rīgas), galvenais būvuzņēmējs bija pilnsabiedrība Talsu statiskais spriegums.

 

Par gada jaunbūvi Latvijā atzīts Austrumlatvijas reģionālais daudzfunkcionālais centrs jeb Latgales vēstniecība Gors Rēzeknē.

 

Būvuzņēmēji skatē vērtēti sešās kategorijās (jaunbūve, rekonstrukcija, restaurācija, renovācija, publiskās ārtelpas objekts un inženierbūve), bet darbuzņēmēji – divās (santehnikas darbi un elektromontāža). Pavisam pieteikts gandrīz 30 objektu. Vislielākā konkurence bijusi nominācijās Inženierbūve un Rekonstrukcija.

 

Žūrijā darbojās 12 ekspertu no dažādu celtniecības nozaru asociācijām, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, vairākām ministrijām, žurnāla Latvijas Būvniecība, kā arī no Latvijas Pilsētu savienības, kuru pārstāvēja Skrundas novada būvvaldes vadītājs Kaspars Dzenis, agrākais Kuldīgas novada domes arhitekta palīgs.

Tāpat marta nogalē Spīķeru koncertzālē Rīgā apbalvoti laureāti vēl vienā konkursā – Gada būvinženieris Latvijā 2013.

Labiekārtotā Pārventas galvenā iela – Stendes iela Kuldīgā – novērtēta kā trešais labākais objekts skatē Gada labākā būve Latvijā 2013 nominācijā Inženierbūve.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi