Aizvērt

Termiņš jāpagarina. Vainīgo nav

2014. gada 13. aprīlī, 21:57
Raksta autors: Dina Poriņa
Termiņš jāpagarina. Vainīgo nav
Foto: Modris Rubenis
Saspringts klusums, asa vārdu pārmaiņa, smīnīgas piezīmes, arī mierīgi lietišķi spriedumi – tik emocionāli mainīga gaisotne valdīja Kuldīgas bērnudārzā "Ābelīte", kad novada deputāti, domes darbinieki un būvētāji apskatīja, ciktāl tikusi vecākās ēkas pārbūve.

Jau rakstīts, ka 3. kārtas papilddarbiem ar deviņām deputātu balsīm pret sešām atvēlēts ap 30 000 eiro. Tagad SIA BūvLat grupa lūdz pagarināt termiņu līdz 30. maijam, kaut gan tas beidzies jau 27. februārī. Daļa deputātu netic, ka arī maijā var nodot ēku, kurai vēl nav durvju un visu logu. Ģirts Vēvers, iepriekš diskutējot domē, pat bija gatavs saderēt, ka tas nav iespējams. Arī būvdarbu vadītāja palīgs Nauris Almazs Brūders objektā apstiprināja, ka

primārie uzdevumi vēl ir jumts un fasāde, pēc tam var turpināt iekšdarbus.

 

Vēlreiz meklē problēmas saknes
No deputātiem ceturtdien objektā ieradās tie, kuri visvairāk nav apmierināti ar ievilkušos situāciju un papilddarbu tāmēm: Kristīna Rūtenberga, Dzintars Pūkainis, Uģis Lagzdiņš. Bija arī Agris Kimbors, Raimonds Lapuķis, Aivars Rudzroga un domes priekšsēdes vietnieks Viktors Gotfridsons.

Pušu argumenti pēc daudzām apspriešanām īpaši nav mainījušies. BūvLat grupas īpašnieks Edgars Butkēvičs vēlreiz uzsvēra, ka dome laika gaitā mainījusi uzdevumus, un ar K.Rūtenbergu diezgan asi diskutēja par celtnieku un deputātu kompetenci. Deputātus joprojām nepārliecināja jaunās izmaksas. Dz.Pūkainis sliecās domāt, ka daudzo pārmaiņu cēlonis ir domes speciālistu un projektētāju darbība jau ieceres sākumā.

Šoreiz sarunā bija klāt arī SIA Balts un melns projektētājs Guntis Kārkliņš, kurš iemeta „akmentiņu domes dārzā”.

Kamēr pašvaldība iešūpojusies, vai objektam vispār būs nauda, viņaprāt, nokavēti divi trīs mēneši:

„Mums projektam palika mēnesis, strādājām 18 stundas dienā; cik varējām, tik izdarījām. Ventilācijas sistēma palika uz vēlāku laiku, un tagad jālien apakšā tur, kur varēja izdarīt jau sākumā. Tās dēļ mainās pat mēbeļu izmērs. Lai visu izdarītu precīzi, projektam vajadzētu vismaz pusgadu.”

 

Visu nosaka apstākļi...
Par objektu atbildīgā domes projektu speciāliste Elīna Orna todien bija atvaļinājumā, bet

citi domes darbinieki šoreiz lielākoties klusēja.

(Iepriekš domes priekšsēde Inga Bērziņa sacījusi, ka pašvaldībai nav jāuzņemas arhitektu, celtnieku un būvuzraugu pienākumi. Turklāt viņa uzskata, ka ar tādu iepirkuma likumu, kas liek izvēlēties zemāko cenu, arī turpmāk dome nevar būt pasargāta no līdzīgām situācijām.)

Būvuzņēmējs E.Butkēvičs uzskatīja – vainīgie nav jāmeklē.

Pašvaldības izvēle bijusi vai nu neņemt steigā Eiropas naudu un neko nebūvēt, vai tomēr darīt, kaut arī procesā rodas sarežģījumi. Viņš izvēlētos otro variantu. Arī deputāts A.Rudzroga, kurš Skrundas pašvaldībā strādā ar līdzīgiem projektiem, saka – situācijas saknes nāk no citurienes, un jaunajiem, dedzīgajiem deputātiem ar to grūti samierināties. Tomēr, kad tiek lemts, vai šī nauda steigā tiešām jāņem, vajadzīga lielāka izvērtēšana.

To, ka svarīga ir bērnudārza rekonstrukcija, neapšauba arī citi. Taču K.Rūtenbergas jautājums, kurš no iesaistītajiem tad uzņemsies risku, palika bez īstas atbildes. Sarunās redzams, ka apmierināts nav neviens: ne Ābelītes vadītāja, kas gaida gatavu bērnudārzu, ne celtnieki, ne pasūtītājs, ne deputāti, kuriem par izmaiņām jābalso. Taču visiem bijušas nepārvaramas situācijas:

vieniem naudas vai laika trūkums, citiem likuma normas, citiem jaunatklāti apstākļi būvobjektā.

Attēlā: „Tukša runāšana!” tā viens par otra argumentiem saka BūvLat grupas īpašnieks Edgars Butkēvičs (no labās) un Kuldīgas novada deputāts Uģis Lagzdiņš. Celtnieku tāmes ticamas neliekas arī deputātei Kristīnai Rūtenbergai (no kreisās), bet kolēģis Dzintars Pūkainis spriež, ka dome jau sākumā pieļāvusi situāciju, ka būvniecības laikā izmaiņas būs neizbēgamas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi