Aizvērt

Traktori gatavi jaunajam darba cēlienam

2014. gada 13. aprīlī, 22:16
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Traktori gatavi jaunajam darba cēlienam
Foto: Aivars Vētrājs
Piektdienas rītā Snēpeles centrā pie vecajām kolhoza darbnīcām no visām pagasta malām zemnieki brauca uz tehnisko apskati.

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (VTUA) vecākais inspektors Ojārs Ginters pastāstīja, ka Snēpelē uz apskati atbraukuši 12 traktori un četras piekabes. Visi veiksmīgi izgājuši apskati un drīkst piedalīties satiksmē. „Dažiem bija nelieli aizrādījumi, bet nepilnības uzreiz tika novērstas, un visiem apskate beidzās labi. Traktors arī ir satiksmes dalībnieks, un prasības ir gandrīz tādas pašas kā vieglajām automašīnām.”

Tehniskā apskate traktoriem jāveic reizi gadā. Lai lauksaimniekiem vairāk iespēju, VTUA speciālisti izbrauc uz pagastiem vairākas reizes – apmēram piecas reizes vienas sezonas laikā – no aprīļa līdz septembrim. Ja saimniecībā vairāk tehnikas, tiek braukts arī uz lauku sētām, bet tas, protams, maksā dārgāk.

Vienam traktora apskate maksā 17 eiro.

Snēpeles pagasta zemnieks Aivars Jansons pastāstīja, ka

katrs saimnieks zina, kādas ir viņa tehnikas vājās vietas, un cenšas visus trūkumus novērst.

Jaudīgā, jaunā tehnika lielākoties ir lielajiem zemniekiem, pārējie vēl aizvien izmanto kolhoza laika traktorus, kas ražoti Krievijā vai Ukrainā. Ja tos saimnieki pienācīgi remontē un uztur, tie vēl aizvien labi kalpo.

Attēlā: no 1. aprīļa Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā strādā jauns speciālists Jānis Linde.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi