Aizvērt

Puķes, kas audzētas tepat

2014. gada 22. maijā, 16:34
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Puķes, kas audzētas tepat
Foto: Modris Rubenis
Šogad vasaras puķu stādīšanas laiks sācies daudz agrāk nekā citkārt. Vindenieku saimniecības Puķu sētas saimniece Inguna Lēmane gan šo pavasari sauc par īpaši interesantu: „Bijis daudz karstuma un reizē lieli aukstumi. Daudziem jau pāris reizes kaut kas ir nosalis, arī šeit, Puķu sētā, sals mums bija ticis klāt.”

Par spīti tam stādu klāsts ir ļoti liels. Turklāt Inguna uzsver, ka viss audzēts tepat, Latvijā, lai atbalstītu mūsu pašu dārzniekus un dotu arī pircējiem garantiju, ka augs būs mūsu klimatam piemērots.
Katru gadu dārznieki izdomā kaut ko jaunu, ar ko ieinteresēt pircējus, bet Inguna atzīst, ka jaunumi parasti top uz iepriekšējās bāzes. Šogad ir petūnijas jaunās krāsās, vecās, labās kosmejas, kas neizaug garas, bet veido kuplu krūmu. Sunīši, ko pircēji labprāt liek gaisa dārzu kompozīcijās, visu laiku bija dzelteni un balti, bet šogad – oranži.
„Viengadīgās puķes pati audzēju, sortimentā arī daudzgadīgās, ir gan dekoratīvie, gan augļu koki un krūmi. Šogad piedāvājam pircējiem jaunu pakalpojumu – katru sestdienu katrs var sastādīt savu puķu kasti vai grozu. Mēs palīdzēsim izveidot kompozīciju, izvēlēties augus. Tepat ir kastes un augsne, arī cimdi, rokas nebūs jāsmērē. Tas varētu būt jauks pasākums ģimenēm ar bērniem.”

 

Attēlā: Inguna uzsver, ka Puķu sētā Ēdoles ielā 33a var vienkārši papriecāties par vasaras krāšņumu: „Mans mērķis ir Puķu sētu veidot ne tikai par tirdzniecības vietu, bet lai cilvēki te var ienākt un atveldzēt dvēseli ziedu dažādībā.”

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi