Aizvērt

Latvijā audzis sarkanais kārums

2014. gada 27. maijā, 15:20
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Latvijā audzis sarkanais kārums
Foto: Modris Rubenis
Jau gandrīz nedēļu Kuldīgā nopērkamas kārdinoši smaržojošas Latvijas zemenes. Vakar tirgū tās piedāvāja gan tikai viena pārdevēja – Snēpeles Kalējsētās augušās Andra Lūciņa ‘Teniras’ šķirnes zemenes palīdz iztirgot Vineta Pleiša.

V.Pleiša stāsta, ka ogas ienākušās plēves tuneļos. Zem plēves varot likt jebkuras agro šķirņu zemenes, vēlajām gan labāk patīk atklātā laukā. „Par ražu grūti kaut ko teikt. Atklātā laukā pirmie ziedi nosala. Ar zemenēm neko prognozēt nevar. Ir bijuši gadi, kad šķiet, ka ražas nebūs, bet uzspīd saulīte, un ir labi,” pārdevēja prāto.

Pirmo ogu cena svārstās ap 10 eiro kilogramā.

Pirmajai ražai tas neesot dārgi, bet pirktspēja neļaujot prasīt vairāk. „Cilvēki pērk pa drusciņai, pagaršot. Viss atkarīgs no laika apstākļiem. Ja spīdēs saulīte, tad zemeņu laiks šogad būs ilgs. Tas, manuprāt, ir debesu brīnums, ka maija beigās jau ir gatavas ogas. Parasti ražu var sākt novākt pirms Jāņiem, zem plēves augušo – jūnija vidū. Šogad karstums izrāva ārā,” teic V.Pleiša.
A.Lūciņa saimniecībā ir 30 hektāru, 1,2 ha aizņem zemeņu lauks ar 22 šķirnēm. Viņš pats saka, ka raža esot gaidāma laba. Ģimene tiekot galā ar augu stādīšanu un kopšanu, bet ogu laikā gaidīšot atkal palīgā lasītājus, arī tos, kas vēlas paši sev salasīt ogas no lauka.
Saimniecība tirgū pircējiem arī piedāvā zemeņu stādus par 15 vai 20 centiem gabalā.

Cena atkarīga no tā, cik oga ražīga, cik salda. Lai gan ir pēdējais laiks zemeņu stādīšanai, cilvēki vēl iegādājoties stādus.

Pircēju iecienītākās esot ‘Polka’, ‘Induka’, ‘Zefīrs’, ‘Elvīra’.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi