Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:23
+8° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-DR vēja virziens

Piketē pret ūdeļu fermu Turlavā

2014. gada 11. decembrī, 16:12
Raksta autors: Dina Poriņa, Inguna Spuleniece
Piketē pret ūdeļu fermu Turlavā
Foto: Aivars Vētrājs
Ar plakātiem Savvaļas dzīvniekiem mājas ir dabā, Ir labāki veidi, kā pelnīt naudu u.c. vakar ap 30 Turlavas pagasta iedzīvotāju, liepājnieku, kuldīdznieku un biedrības Dzīvnieku brīvība (Rīga) pārstāvju pie Kuldīgas novada domes piketā noraidīja SIA Mink IV ieceri Turlavā būvēt 6000 ūdeļu audzētavu.

Būvatļauju dome jau izsniegusi, bet trīs turlavnieki to apstrīdējuši. Atcelt būvatļauju vai ne – šo jautājumu 27. novembra domes sēdē deputāti atlika, lai vispirms attīstības komitejā uzklausītu visu pušu argumentus. Aptaujas anketās fermas celtniecību atbalstījuši 94 turlavnieki, noraidījuši 44. Īpaši iebilst tie, kuri lielajā pagastā dzīvo vistuvāk Klosterei, kur ferma plānota.

 

Bērni ar plakātiem

Domes deputāti, ierodoties uz apvienoto komiteju sēdi, bija spiesti iziet cauri protestējošajiem ļaudīm un uz kāpnēm stāvošajiem Kuldīgas Centra vidusskolas 4.b klases skolēniem, kuri protestēja pret kažokzvēru audzētavām vispār. Viņus uzrunājusi turlavniece Ilga Pranča-Hartingere, kuras bērns mācās šajā klasē. Bērni skaidroja, ka negribot, lai ūdeles nogalina, viņi redzējuši briesmīgas fotogrāfijas. Skolas direktore, deputāte Brigita Freija interesējās, vai vecāki informēti, kur atrodas viņu bērni. I.Pranča-Hartingere apstiprināja, ka tā ir. Mink IV pārstāvis Jānis Leja izteica neizpratni, ka piketā iesaistīti bērni. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa skaidro: „Bērniem ir tiesības izteikt savas domas. Un piketā viņiem nav aizliegts piedalīties, ja tas nenotiek mācību laikā. Organizatoram obligāti jāgarantē bērnu drošība, vecākiem jābūt informētiem.”

  

Pret kažokzvēru mocīšanu

Biedrības Dzīvnieku brīvība valdes locekle Katrīna Krīgere uzsvēra, ka Latvijā pret zvēraudzētavas nozari parakstījušies ap 10 000 iedzīvotāju, jautājums virzīts uz Saeimu. Viņasprāt, zvēraudzēšana Eiropas valstīs tiek aizvien vairāk aizliegta, bal-stoties zinātniskos pētījumos. Kažokzvēru audzēšanas biznesā šobrīd esot kritums, jo ievešanas noteikumus mainījusi Ķīna. Negatīvs iespaids ir arī dāņu māksliniekam Olem Lindkvistam, kurš dzīvo Kuldīgā. Dānijā ūdeļu fermas tiekot slēgtas, sabiedrības attieksme esot noraidoša.

 

„Lai deputāti redz!”

„Svarīgi, ka deputāti redz – cilvēki protestē,” atzina piketētāji, kuri pirms komiteju sēdes runājās ar domes priekšsēdi Ingu Bērziņu un dažiem deputātiem.
„Mēs esam no Liepājas, zinām, cik neciešama smaka izplatās no audzētavas mūspusē, cik bērni kļūst alerģiski,” uzskata Skaidrīte. „Visa sliktā būšana nāks virsū mūsu zemei. Viņi sola, ka vietējiem būs darbs, tam neticam,” pārliecināta Daiga Vilce, kuras vecvecāku mājas atrodas tiešā tuvumā.

 

Lēmums – nākamnedēļ

I.Bērziņa informēja, ka deputāti galīgo lēmumu izteiks domes sēdē nākamnedēļ, bet šoreiz tika uzklausīti visi argumenti.  SIA Mink IV pārstāvis J.Leja oponentiem jautāja, ko tad viņi piedāvā vietā, bet turlavnieki izteicās, ka zeme ir piemērota arī kādai tradicionālākai, apkārtējai videi mazāk kaitējošai nozarei.
Iepriekš turlavnieki piketējuši arī pret milzu vēja ģeneratoru celtniecību Ķoniņciemā, kā arī pret sliktu un dārgāku ūdeni, kad šo nozari pārņēma SIA Kuldīgas ūdens.

 

Attēlā: Turlavnieki un kuldīdznieki protesta laikā pie Kuldīgas novada domes.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi