Aizvērt

Vācieši Latviju redz kā zaļo veselības banku

2015. gada 27. janvārī, 16:02
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Vācieši Latviju redz kā  zaļo veselības banku
Foto: Elīnas Voikas arhīvs
Kooperatīva Kuldīgas labumi produkti izstādē Zaļā nedēļa Berlīnē ieinteresējuši Latvijas vēstniecības Vācijā nozares padomnieci eksporta un investīciju jautājumos Sarmīti Spalviņu. Bet SIA Alias Products pārstāve Agnese Buka secinājusi, ka vācieši Latviju redzot kā zaļo produktu banku.

„Latvijas stendā lielākoties bija mazie ražotāji, kuri veido Latvijas garšu. Secinājums, kādēļ bija vērts braukt: esam ļoti konkurētspējīgi, mājražotāju produkcijas kvalitāte ir tikpat augsta vai pat augstāka nekā lielražotājiem, mums ir, ar ko lepoties,” stāsta Kuldīgas labumu vadītāja Elīna Voika. Izstādē piedalījās arī Latvijas Lauku konsultāciju centra pārstāve Daiga Mellere.

 

Visi vienā stendā

Kuldīgas labumu vadītāja Elīna Voika pastāstīja: „Pasākums notika izstāžu kompleksā Messe Berlin. Šogad Latvija bija rīkotāju partnere, un virs ieejas durvīm apmeklētājus gaidīja milzīgs uzraksts Lettland. Mūsu valsts sevi prezentēja ļoti skaisti: ar ozolu guļbaļķu ēku, folkmūziku, Lido ēdinātājiem. Latviju pārstāvēja 115 ražotāju, visi bijām kopīgā stendā. Katrs varēja stāvēt vienu dienu, mēs – 21. janvārī. No desmitiem rītā līdz sešiem vakarā intensīvi runājām ar klientiem, prezentējām ražojumus un kooperatīvu. Tā kā bija darbdiena, apmeklētāji lielākoties bija vācu pensionāri un jaunās māmiņas. Stendu nemitīgi apmeklēja arī dažādas delegācijas.
Izstaigājām daļu pārējo paviljonu. Trīs produkti, kas piedāvāti visvairāk, bija siers, gaļas izstrādājumi un vīns.”

 

Domā par sadarbību

 

No 19. līdz 21. janvārim izstādē notika Latvijas un Vācijas uzņēmēju tikšanās.

Kuldīgas labumu stendu apmeklēja mūsu valsts vēstniecības Vācijā nozares padomniece eksporta un investīciju jautājumos Sarmīte Spalviņa.

Viņa pavadīja Vācijas parlamenta deputātus, un mums bija tikšanās,” pastāstīja Kuldīgas attīstības aģentūras speciāliste Līga Raituma. Ar S.Spalviņas palīdzību nodibināti kontakti ar kādu vācu konditorejas firmu, kas izrādījusi interesi par Kuldīgas labumu produkciju:

Viņus interesē ogas, garšvielas un medus.

Turpināsim noskaidrot, kāds apjoms vajadzīgs un cik daudz spējam sagādāt. Viņi ieteica mums piedalīties izstādē Vācijā oktobrī, uz kuru dodas tieši iepircēji. Turklāt ne vienmēr izejvielas vajadzīgas tonnām. Tā būtu laba iespēja atrast tirgu.” L.Raituma piebilda, ka padomniece varētu viesoties Kuldīgā jau šopavasar.

 

„Esam uzķēruši tendences”

 

SIA Alias Products pārstāve Agnese Buka ar Zaļās nedēļas ieguvumiem ir ļoti apmierināta: „Bija vairākas svarīgas tikšanās ar vācu strausu audzētājiem, kuru fermas ir līdzīga lieluma kā mums. Nozarē ir aktuāli jautājumi, ko viņi jau atrisinājuši, mēs varēsim to pārņemt un veidot sadarbību.

Tikāmies ar vāciešiem, kuri ieinteresēti Latvijas produktu veikaliņā Berlīnē.

Ja Šveici viņi uztver kā drošu naudas noguldījumu banku, tad Latviju – kā zaļo produktu banku. Vēl būtiska atziņa – esam izvēlējušies pareizo ceļu saviem produktiem, uzsverot veselīgumu, ekoloģiju, baudīšanu. Redzot iepakojuma, pasniegšanas veida un izstrādājuma koncepcijas tendences, secinājām, ka esam tās ļoti labi uzķēruši.”
Vācu pircēji nekautrējoties ražotāju sīki iztaujāt:

Viņiem garšo liesa gaļa, svarīgi, kur putni audzēti, kādas šķirnes, ar ko baroti, kā kauti.

Vairākkārt pārjautā, vai tiešām putni nav audzēti Ķīnā. Mēs tam bijām sagatavojušies, jo stāstām to arī klientiem Latvijā.”

 

Attēlā: Kuldīgas attīstības aģentūras speciāliste Līga Raituma un Kuldīgas labumu vadītāja Elīna Voika Berlīnes Zaļajā nedēļā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi