Aizvērt

Alternatīva bērnudārzam

2015. gada 5. februārī, 14:38
Raksta autors: Antra Grīnberga
Alternatīva bērnudārzam
Foto: Antra Grīnberga
Vecākiem Kuldīgā ir iespēja mazos bērnus, kuri vēl nav sagaidījuši rindu valsts vai pašvaldības bērnudārzā, uzticēt auklītēm Janai Špačenko un Guntai Muižniecei.

Ideju par šādu vietu īstenojusi Jana. Iepriekš strādājot Mazo bērnu skoliņā, viņa guvusi lielu pieredzi un sapratusi, ka darbs ar bērniem ir aicinājums. Pieaugušo izglītības centrā beigusi auklīšu kursus un ieguvusi sertifikātus, lai atvērtu bērnu pieskatīšanas vietu. Telpas ierīkotas mājā Pētera ielā 6, iepriekš tur atradies veikals. Jana telpas izremontējusi, paplašinājusi un pielāgojusi, lai viss atbilstu prasībām.

Sākt šādu darbību neesot bijis sarežģīti, tomēr tas prasījis ieguldījumus, daudz darba un arī pacietību.

Bērnus pieskatīt Jana sākusi 2. jūnijā. Sākumā pakalpojumus piedāvājusi draugiem un paziņām, taču nu jau daudzi paši izrādot interesi. Janai pēc laika pievienojusies Gunta, un nu abas var parūpēties par desmit bērniem, jo, kā noteikts likumā, viena auklīte drīkst pieskatīt tikai piecus bērnus. Vecākiem ir iespēja šeit vest atvases no pusotra līdz četriem gadiem. „Mēs esam auklītes, taču apstākļi ir ļoti līdzīgi parastajiem bērnudārziem. Arī dienas gaita gluži tāda pati: no rīta bērnus sagaidām, paēdam brokastis un sākam gatavoties pastaigai laukā. Pēc tam tiek ieturētas pusdienas, un bērni dodas gulēt, tad ir launags un rotaļas. Arī metodes, kā ar bērniem strādājam, ir tādas pašas kā bērnudārzos. Lietojam visu, kas mācīts auklīšu kursos.

Cenšamies radīt apstākļus, lai mazuļiem šeit patiktu, pērkam attīstošas rotaļlietas, regulāri tās mainām un papildinām,”

stāsta Jana.
Par šādu pakalpojumu vecākiem nenākas šķirties no lielas summas, jo 142 eiro mēnesī par bērnu, kurš gaida rindā uz bērnudārzu, auklītēm maksā valsts atbalsta programma. Vecākiem jāsedz tikai saimniecības izmaksas (10 eiro mēnesī) un maksa par ēdināšanu.

 

Attēlā: Auklītes Jana Špačenko un Gunta Muižniece ik dienu pieskata desmit bērnu, kuriem vēl rindas kārtībā nav pienākusi vieta bērnudārzā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi