Aizvērt

Izstādē Balttour – veiksmīgi

2015. gada 10. februārī, 16:16
Raksta autors: Daina Tāfelberga, Juris Lipsnis
Izstādē Balttour – veiksmīgi
Foto: Artis Gustovskis
Dalība starptautiskajā izstādē - gadatirgū Balttour 2015 noteikti veicinās vēl lielāku tūristu pieplūdumu mūspusē, atzīst nozares speciālisti.

Kuldīgas aktīvās atpūtas centra (KAAC) pārstāvji piedalījās jau 17. reizi. Šogad tika prezentēts jaunais tūrisma ceļvedis, kurā iekļauts gada nozīmīgāko pasākumu plāns, īpaši akcentējot atpūtas piedāvājumu. Ir papildināti velotūrisma un ūdens tūrisma maršruti, kā arī nomas velosipēdu skaits – līdz šim varēja iznomāt 70, bet turpmāk par 90 divriteņiem vairāk.
KAAC direktors Artis Gustovskis atzīst, ka Kuldīgas stendā ne mirkli nav trūcis apmeklētāju. Pēdējā laikā informācijas centru piedāvājumu pozitīvi uzlabojušas atraktīvas prezentācijas, kā arī iespēja nobaudīt un iegādāties mājražotāju izstrādājumus. „Pirms vairākiem gadiem ap 90% stendu bija aizpildīti ar plikiem bukletiem, brošūrām un simboliskiem suvenīriem. Tagad gandrīz pusi aizņem kulinārais mantojums un mājražotāju produkcija, kas ļoti piesaista interesentus. Īpašu vērību guvuši vīndari. Tiešām pārsteigums, cik daudz vīna tiek ražots Kurzemē, turklāt profesionāli, tā atzina apmeklētāji.”
Kopā ar KAAC reklamējās Kuldīgas novada muzejs. Sabiedrisko attiecību speciāliste Krista Jansone pastāstīja, ka iegūti jauni partneri gan no Latvijas, gan ārvalstu tūrisma aģentūrām un nozares organizācijām. Tādējādi šovasar muzeja apmeklētāju skaits noteikti pieaugs, kā arī paplašināsies sadarbība kultūrtūrisma projektos. Liela piekrišana bijusi arī līdzpaņemtajam bruņinieka tēlam, kurā varēja nofotografēties. „To izvēlējāmies tāpēc, ka šī gada aktualitāte muzejā ir vēsturiskā ekspozīcija,” saka K.Jansone.
Pirmoreiz izstādē-gadatirgū kā kooperatīvs piedalījās Kuldīgas labumi. Iepriekš mājražotāju dalību bija organizējusi pašvaldība. Sajutuši pasākuma atdevi, mājražotāji brauca atkal, stāsta koordinatore Līga Raituma. 

Starp ārvalstu apmeklētājiem augusi Krievijas tūrisma aģentūru interese, bet no vietējiem mērķauditorija ir ģimenes.

Daudzi jau bija iepazinuši kuldīdznieku piedāvājumu.” Līdzās Kuldīgas labumiem vīnus piedāvāja zemnieku saimniecība Smilškalni, medu – Baļļas, strausa gaļas izstrādājumus – SIA Alias Products, ķirbja sēklas – rendenieks Valdis Bierands, piedalījās arī individuālais komersants Šulcs u.c. Daudz ļaužu ik brīdi bijis pie alsundznieku sklandraušiem, suiti uzstājās arī ar kultūras programmu.
Gandarīta par dalību izstādē ir arī Alsungas muzeja vadītāja Inga Bredovska, kura vadīja novada uzņēmēju delegāciju.

Liela skatītāju interese bija par tikko izdoto bukletu ar Alsungas novada tūrisma objektiem,

citus interesēja tikšanās ar pakalpojumu sniedzējiem, kuri rādīja savu piedāvājumu. Pie mūsu stenda stāvēja garas rindas, lai nobaudītu maizi un sklandraušus, ko piedāvāja cepēji Jautrīte Damberga-Danenberga, Ruta Sokolovska no SIA Suitu maize un Spēlmaņu krogs, bija arī Dzidras Vecarājas ceptās tortes.”
Amatnieku veikaliņa Rija vadītāja Inga Šēna-Laizāne (viņa un I.Bredovska bija suitu tautastērpā) apmeklētājiem stāstījusi par tautastērpa darināšanas tradīcijām un iespējām pašiem pie tāda tikt, savukārt Natālija Rutule piedāvājusi gan pašas gatavotu kosmētiku un vīru medu, gan dziedniecības nodarbības, kurās tiek izmantota skaņa un vibrācijas.

Kāda sieviete teica, ka feisbukā izlasījusi par mūsu krāsaino, daudzveidīgo stendu, tādēļ speciāli braukusi to apskatīt,”

piebilda I.Bredovska. „Tas bija īpaši jauks pārsteigums!”

 

Attēlā: Starptautiskajā gadatirgū Balttour 2015 pie kuldīdznieku stendiem ne mirkli netrūka apmeklētāju.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi